És hogyan kell technikailag megoldani? Csak alászórom a törzs köré, vagy valahogy be kell dolgozni a földbe?
Tulajdonképpen nem is 100 %-os trágya lenne, hanem a tyúkudvarból felszedném a felső réteget a talajról, ami már földdel kevert trágya, mert fel szoktam ásni, hogy a gilisztákat ki tudják szedni.
2014. febr. 25. 12:52
1/7 anonim válasza:
Túl sokat nem szabad.
A lényeg az hogy a fa körül ásol egy olyan 2-3 cm gödröt és a trágyázott földet beledolgozod de elég lesz max 2 lapáttal de még az is sok szerintem. Ne közvetlen a fatörzs mellett legyen úgy 5 cm távolság legyen közte, majd ha bedolgoztad akkor bő vízzel locsold át.
Annyi elég lesz.
2014. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Szerintem meg a fa gyökere már túl messze van ahhoz, hogy a tömény tyúxar bármi kárt tegyen benne. A füvet, zöldséget kiégeti, de egy fát nem. Max. akkor ha új telepítésű. A pipikaki egy hátránya, hogy imádják a bolhák, ami nem káros, de zavaró lehet nyáron.
2014. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 A kérdező kommentje:
Aha, köszönöm a tanácsokat.
Mint jeleztem, már nem tömény, mert keveredett némileg az időnkénti ásás miatt.
2014. febr. 25. 15:39
4/7 anonim válasza:
Mehet egy az egybe,az már csak egy földes trágya. Az eső úgy is bemossa .
2014. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Így van, már nem is tömény, meg nem is friss, így csak le kell szórni.
A tyúkólból kitermeltet viszont be kellene forgatni. Nagyjából a lomb átmérőjének dupláján alkalmazd.
2014. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Én 20 éve azzal trágyázok. Fáknál nem ásom be, hanem a földre teszem és mulcsozom, Következő év tavaszán beásom, majd a tetejére ismét teszek frisset. A veteményesbe előbb komposztálom, utána ásom be tavasszal. Nem tömény, mert szalmával, forgáccsal almozok, de nekem nem volt problémám vele soha. Nagyobb őszibarack fáim tövébe 4-5 talicskányit is terítek. Szomszédom eleinte mondta kiég a fám, aztán amikor látta, hogy mázsa felett szedtem rendszeresen gyümölcsöt a fákról átvette 3 év múlva Ő is a módszert. Lényeg, hogy a friss trágyát ne ásd be a gyökerekhez. Mulcsozva a sok nitrogénnek egy része kimosódik és nem töményen éri a a gyökereket, hanem részletekben.
2014. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Én régi földpadlós vályog lóistállóban tartom a tyúkjaim, baromfiaim és galamb is van. Nappal természetesen kijárnak az udvarra. Évente 2x ganézom ki az istállót. Alkalmanként 8-10 púpos talicska földes-poros trágyát tolok ki a nagykertbe szanaszét. Összel szántás előtt és tavasszal vetés előtt rotakapával forgatom be a földbe. Tapasztalatom az hogy ahol bővebben jut a földre ott hatalmas a kukorica és igen jó trágya. Jobb mint bármely más de vigyázni kell mert előfordult az is velem hogy pl. a fűszerpaprika palántáim szó szerint kiégette mert óvatlanul sokat terítettem a helyére. A gyümölcsöskertben nem vettem észre hogy kárt tenne, maximum sokkal jobban terem a cseresznye, a meggy, a körte és a barack is. Szóval szerintem nyugodtan lehet hordani fejlett felnőtt gyümölcsös fa alá is.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!