Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baj, hogy a lepkeorchideá...

Mi a baj, hogy a lepkeorchideám új bimbói elszáradnak?

Figyelt kérdés

Talán 1,5 hónapja vettem a tescóban phalaenopsist, gyönyörű, egészséges volt, de észrevettem, hogy a legújabb "bimbója", ami először szépen nőtt, most egyik napról a másikra elszáradt! Az aprócska hajtás mellette él, semmi baja, de a virágkezdemény egyszerűen "beleszáradt" abban a pici tokba amiből nőtt :(( A növény többi része ép.


Ma vettem másikat mert nagyon szeretem őket, de nem szeretném ha hasonló sorsra jutna. Keleti fekvésű ablakban van, nagyjából állandó 25 fokon, 3-4 naponta spriccelve.


Én tartom rosszul?


2009. dec. 9. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Te semmit sem csináltál rosszul. A Tescoban sajnos nem mindig figyelnek oda a növényekre, így sokszor berakják a hűvös zöldséges részlegre, ahol szegény növény hamar megfázik, így a bimbók, főleg a fiatalabbak lehullanak. A stressz (sötét helyen tartották, megfázott...) nem azonnal mutatkozik meg rajta, sokszor csak napok múlva. A spricceléssel vigyázz, mert ha a levelek tövénél huzamosabb távon víz ül meg, begombásodik az egész. A szirmokat ne spricceld, mert befoltosodhatnak tőle. A keleti fekvésű ablak a legjobb, mert ott nyáron sem ég meg a növény.

Ha még lenne kérdésed nyugodtan keress meg, mert egy eléggé orchideabolond kertész vagyok és szívesen segítek! :))

2009. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

en is imadom oket , nekem is tobb van , es en ugy ontozom hogy beleteszem oket egy nagyobb talba es allott vizet toltok alajuk es ugy hagyom egy napra (vagy egy ejszakara) , es folyamatosan jonnek az uj bimbok , sot meg olyan is volt amelyik szal teljesen elviragzott annak levagtam a szarat , es most jott egy uj szal ,

ugy latszik igy szeretik , (ja es elfelejtettem hogy hetente egyszer adok vizet ) , probald meg

2009. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!