Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lepkeorchideám új levele az...

Lepkeorchideám új levele az egyik oldalán lilássá kezd válni. Ez mitől lehet? :S

Figyelt kérdés

Szobában tartott fehér lepkeorchideáról van szó,tavaly kaptam,elvirágzott,azóta sajnos nem növesztett új virágszárat,viszont sok levelet és új gyökeret igen.Hetente egyszer tápoldatos vízzel locsolom,és mindennap permetezem sima állott vízzel.


Az egyik legfiatalabb levelén ma észrevettem,hogy a fénytől távol eső oldala elkezdett sötétzöldről lila színűvé válni.Fogalmam sincs mitől lehet:S Valaki valami ötlet?:S Szerintetek ez normális?


2011. máj. 22. 18:38
 1/2 eNerdzsy ***** válasza:

A heti tápoldatozás fölösleges mert úgysem hasznosítja a növény. Elég lesz 1.5-2 havonta is.

Permetezni is fölösleges mert a lepkeorchidea e nélkül is nagyon jól érzi magát szobahőmérsékleten átlagos páratartalom mellett.

Viszont, ha mégis szeretnéd ezt folytatni akkor nem az a fontos, hogy a víz állott legyen, hanem az, hogy lágyvíz. A kettő nem ugyanaz mert a lágyvízből már kivonták azokat az ásványi anyagokat amik kifehéríthetik a növényt vagy a földjét.

A levél széli lilulás pedig teljesen normális, főleg fiatal leveleknél. Általában az idő múlásával halványodni (zöldülni fog).

2011. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a választ!Azért permetezem,mert láthatóan sokkal jobban érzi magát úgy.Sajnos keleti fekvésű a lakásunk,ráadásul le van árnyékolva (csak délelőtt 1-2 órán át süt be a nap),az ablakpárkány pedig keskeny,így a radiátorra tettem egy vastag könyvet és arra raktam az orchideát,hogy minél több fény érje.Télen a fűtés miatt,nyáron pedig a meleg miatt száraz a levegő a szobában,a gyökerei nagyon hamar kifehérednek,és permetezés nélkül el is fonnyadnak,és új leveleket sem növeszt.A heti egyszeri tápoldatos locsolást pedig olyan ember javasolta,akinek Amerikában orchideakertje van (gyűjtő).
2011. máj. 22. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!