Kezdőoldal » Otthon » Kert » Én palakerítésre szeretnék...

Én palakerítésre szeretnék valami kúszó-fútó növényt futattni. Olyan kellene, ami elég gyorsan nő. Tippek?

Figyelt kérdés
2008. júl. 1. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vadszőlő, borostyán.

[link]

2008. júl. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lonc, vagy trombitafolyandár. Leggyorsabban a hajnalka nő, ha annak a magját most veted el, még az sem késő. Csakezt ősszel ki kell szedned mert egynyári és jövőre újbúl futtatni. Rakhatsz még oda futórózsát, vagy lila akácot. nekünk ez utóbbi van, és mikor virágzik, az utcán mindenki megáll megnézni, sokan be is kéreckednek, hogy közelebbről is megcsodálják, több méter hosszú és több méter magas a miénk. Szerintem ez a két utóbbi a legszebb.
2008. júl. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A lila akác gyönyörű, de sokáig tart amíg virágozni kezd! Nekem már lassan 10 éves, és még nem virágzott! Lehet, hogy én rontottam el valamit?
2008. júl. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A borostyán tényleg nagyon gyorsan nő, és mindenhová felkúszik amit csak elér. Ha szomszédodnak fa van a kerítés mellett, akkor nem ajánlom mert a tetején fog kikötni. :)

Nagyon kellemes illatú a virágja van, viszont ha bedúsul nagyon sok lesz közötte a száraz része amit nem árt időnként ritkítani (én kétévente szoktam) Nálam kötélen az égbe nő, nem a kerítésen van. És imádják a fekete rigók is, két család lakik nálam. ;)

2008. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló ajánlotta a trombitafolyondárt, ami

valóban nagyon szép, és gyorsan növekszik. Én a teraszt futtattam be vele nagy sikerrel. A hátránya: a nyár közepétől, késő őszig folyamatosan hozza az új virágait, ami szép, de a régit viszont hullajtja, emiatt naponta kell takarítani!

A másik hátrány, (ami lehet, hogy csak nálam jelentkezett, mert túl jól érezte magát) hogy az egész kertet eluralta.

Mindenhol, akár a telepítés helyétől tiz-tizenöt méterre is hozza az új hajtásait, nem győzöm írtani őket.

Mindezeket figyelembe véve, tanácsolom, hogy gondold meg a

trombitafolyondár ültetését!

2008. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elottem szoloval egyetertek. A trombitavirag elkepesztoen gyonyoru, de valoban az egesz kertet el tudja lepni. Mi is ultettunk egyszer, pont kerites melle (szerettem volna, ha az egesz keritest befutja), de aztan sajnos meg kellett valni tole (nem reszletezem), viszont nem tudjuk kiirtani, minden evben hozza a kis hajtasait a kert minden pontjan.
2008. júl. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a palakerítésünkre tűzbabot futtattam az idén. Szép és hasznos egyszerre, és nagyon gyorsan megnő...már a szomszéd szilvafáján is van belőle...
2008. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!