Kezdőoldal » Otthon » Kert » Császárfáról tapasztalatok?

Császárfáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 21:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hú, ez engem is érdekelne, állítólag a leggyorsabban növő fa. És ráadásul csodaszép is.

Nem te vagy, aki gyorsan növő fát kerestél pár napja?:) Én pedig a szelídgesztenyét javasoltam.

2013. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Vetés évében (télen) visszafagy, de tőről kihajt a leghidegebb tél után is.

Később téltűrő, csak a hajtásvégek fagyhatnak le (virágrüggyel együtt).

Gyors növekedésű és extrém vízigényes.

2013. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Tavaly ültettem egy csemetét, 200 Ft-ért vett a kollegám egy idős nénitől a debreceni zsibin, nekem is jutott belőle. Őszre nőtt vagy fél métert, valamivel kevesebbet, de az első fagy levitte a leveleit és a vékony törzse is meghalt. Ott hagytam a földbe a gyökeret, aztán április végén előbújt ismét, új hajtást hozott, rögtön kettőt is a gyökérről. Lehet, hogy sokáig vártam, végül az egyik hajtást levágtam, a kissebbet, hátha jobban fejlődik a nagyobb. Nagyon szép, egészséges, puha, selymes tapintású, óriási leveleket növesztett, már az egy méter meghaladta, és kezd a törzse fásodni, így hátha túléli a telet és nem kell neki előről kezdenie tavasszal. Még próbálok kutakodni, mivel lenne érdemes körbetakarni, hogy átvészelje a telet. Ha nem felejtem el, majd a hétvégén megmérem pontosan, milyen magas és rakok fel képet. Nálunk elég fostalicska minőségű a föld, gyakorlatilag sárga homokban nőtt ekkorára, ha alaposan alátrágyáztam volna, lehet már kétszer ekkora lenne. Ezt elk.rtam. Tápanyagot sem kapott tőlem, csak locsolgattam naplemente után. Én is azért ültettem, hogy mihamarabb árnyékos legyen a terasz, mert du. nem lehet ott megmaradni. Sajnos a neveléséről, tápanyagigényeiről sokat nemtaláltam róla a neten, ha valki tud, akkor adhatna tippeket.
2013. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szalmával rakd körbe a szárát jó 30-40 centi vastagon, majd fóliázd le. Úgy az egyszerűbb, ha tyúkketrecet raksz köré keretnek, és abba pakolod a szalmát.
2013. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem nem én kerestem gyorsan növő fát. Azért kérdeztem mert vettem 2 darabot és kíváncsi voltam rá másnak hogyan nő. Kb másfél hónapja ültettem most fogta meg rendesen szerintem mert most kezd hajtani. És rendeltem a nemesített változatát a smaragdfát 2 db-ot. Extra gyorsan nő csak nagyon drága 4000 darabja. De nem baj más hüjeségre is dobtam már ki ennyit.
2013. aug. 23. 06:50
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem is olyan drága.

Bár én gyümölcsfa-párti vagyok, de ezek a fák tényleg gyönyörűek.

2013. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Gyümölcsfám van 50 db.
2013. aug. 26. 09:49
 8/18 kopasz55 válasza:
Én magról neveltem az idén húsz darabot. Elég szépek, olyan nyolcleveles állapotban vannak, és 40-50 cm magasak. Szeretnék beültetni egy három hektáros területet vele. Több fa magját is szívesen kipróbálnám. Ha valakinek hasonló elképzelése van én is szívesen küldenék magért cserébe magot. Olyan ezer jó lenne. :)
2013. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én csak kérdeznék: Az esztétikai értékén túl van valami haszna ennek a fának? Gondolom puhafa, tehát tüzelni biztosan nem szerencsés vele.
2013. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Pedig de: [link]
2013. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!