Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti is unjátok már, hogy...

Ti is unjátok már, hogy manapság szinte minden növényt permetezni kell a kertben: zöldséget, gyümölcsöt, de már a legegyszerűbb virágokat is?

Figyelt kérdés
Anyukámat és nagymamámat is megkérdeztem, hogy az ő idejükben is így volt-e, de természetesen nem. Elegem van abból, hogy már nemcsak a muskátlira, leanderre kell figyelni, de a legegyszerűbb virágokra is: büdöske, verbéna, árvácska, körömvirág... Mert bizony ezeket is folyton elkapja valami betegség nálunk.

2013. júl. 11. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sosem permeteztem még virágot.

Locsolni is csak sima vizzel,esővizzel ha van.

Muskátlink kb 10 éver megvan,még sosem volt beteg (bár már kezd elöregedni szegény mind,lassan új tövek kellenek)

2013. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is furcsa és nem tudom mit kéne tenni, mert hiába mondják, hogy a levendula elriasztja a hangyát, a büdöske a káposztalepkét, a kapor a tetveket, ebből semmi nem igaz. Próbáltam a csalánleveles permetet, az sem ért semmit. Most minden növényemet szétrágták a hernyók, és kénytelen leszek keresni valami ellenszert, mert már nem marad növény a kertben. :(( Az uborka is már ahogy kikelt, rögtön beteg lett, és egy tő paradicsomom (ami a legdrágább volt) csak úgy elszáradt/fonnyadt az egész, holott mindent szépen kapálgatok, locsolgatok.
2013. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy csak itt nálunk van ez, itt olyan a talaj vagy a levegő? Dél-Pest megye.
2013. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első nem lehet valami nagyipari kertész.


Én napi fél órát locsolok 3/4-es slaggal, nehéz lenne ennyi esővizet bespejzolni...


Egyébként a kérdés jogos, most a dióburoklégy a legújabb, ami bejött (ez éppen észak-amerikából).

A globalizáció a növénybetegségek elterjedésének is kedvez.

2013. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én már több, mint 20 éve nem használtam semmilyen permetszert, ennek ellenére (vagy éppen ezért) minden szép és egészséges a kertben, az élelmiszerek is meg a disznövények is.
2013. júl. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4-es:

Nálunk van bőven esőviz,tegnap mindhárom hordó teleesett.

Rengeteg virágom,sokféle zöldségem van,bár tény hogy nem nagy mennyiségben,csak ami 2 felnőttnek és egy gyereknek kell.

Permet nélkül is tele van a barackfa épp,a borsót hétvégén szedtem le több kilónyit,a málna is most érik,lassan a levesbevalók is megnőnek nagyra.

Normális földben vannak,locsolni csak a paradicsomot,paprikát,és a frissen elültetett palántákat.És persze a nyárra kiköltöztetett benti virágokat.

A szomszédok hasonlóan vannak,nekik is szép minden a kertben,minket a jég is elkerült az éven még (tavaly sajnos nem,a barackból csak lekvár lett,ugy elverte,de a jég ellen a permet se véd)

2013. júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó neked.
2013. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem permetezünk!!! A növényeink pedig nagyon nőnek! Tavaly barack volt rengeteg, idén faeper, szilva, körte! Zöldborsó, zöldbab, cékla, sóska, retek, gyógynövények, málna, tök, mogyoróbokor, csipkerózsa, stb. nagyon szépen nőnek! A bársonyvirág és a körömvirág úgy nő, mintha húznák. :-)

A csalános locsolást nagyon jónak tartjuk.

3 éve miénk a ez kert, azelőtt évekig senki nem gondozta a fákat és az udvart. Vannak, akik azt gondolják, hogy éppen emiatt olyan erősek a növények.

Egy beteg fa van, az a birsalmafa, meg kellett metszeni.

2013. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én se permetezek semmit. A termés kb. negyedét-ötödét elviszi a betegség, de marad így is elég.
2013. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
krumplit is termesztetek vegyszerezés nélkül?
2013. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!