Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretem a szép kertet, de...

Szeretem a szép kertet, de nem vagyok egy nagy kertész. Milyen növényeim legyenek?

Figyelt kérdés

Én bokrokra és sokszor virágzó fákra gondoltam, ha van ilyen. Esetleg 1-2 olyan virág, ami minden évben kinyílik (évelő?). Tudnátok ajánlani?


Kínai császárfám tuti lesz, mert van egy csomó csemeténk.


Meg van az az érdekes alakú, alacsony fa, ami most elég divatos, de nem tudom a nevét. Na az tetszik.


Tudtok pár nem nagy igényű, de szép növényt ajánlani? A kert nem óriási, átlagos.


2013. júl. 11. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Az erkélyem alatt van egy tulipánfa, egész nyáron virágzik, nekem tetszik.


Keress rá a neten a "Gül Baba rózsája", magas törzsű rózsafajták, nekem még azok is tetszenek.


És persze köztük pagoda, vagy hinta-ágy, vagy mindkettő. No meg kismillió szép, zöld pázsit.

2013. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tulipánfa nagyon tetszik, de pl. a rózsa nem túl igényes? Nagyon szép, de nem annyira szeretek kertészkedni, csak élvezni a látványát :)
2013. júl. 11. 12:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Trombitafolyondár, már virágzik és több hónapon keresztül.

Enciánfa, a fagyokig bőven virágzik - igaz teleltetni kell mint a oleandereket. Muskátli, az egyszerű piros a leghálásabb növény. Nincs ellensége, fagyokig virágzik.

Dália a fagyokig virágzik sokféle van, de a gumót fel kell szedni az első fagyok után.

2013. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ilyen selyemakácfa tetszik? [link]
2013. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam a divatos fával.
2013. júl. 12. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!