Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom palánta átültetésén...

Paradicsom palánta átültetésénél mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Sűrűn van a paradicsom palántám és lehet ezért nem akar nőni hogyan csináljam hogy ne bántsam meg és megeredjen.

kezdő vagyok nagyon.


2013. jún. 24. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Kiásásnál ne sérüljenek gyökerei.Tedd olyan mélyre amennyit csak enged a szára,és jól öntözd be.
2013. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagy melegben ne ültess át növényt. Ez a hét megfelelő lesz, nekem is szét kell ültetnem néhány paradicsomot.

Áss egy kicsi gödröt és töltsd meg vízzel. Várd meg amig a föld beissza a vizet.

Ásd ki a tövet kb. annyi földdel mint a gödör. Vigyázz, ne hulljon le a föld a gyökérzetről.

Tedd a gödörbe a palántát és temesd be a gödröt.

Akkor jó, ha a palánta kicsit mélyebben van mint előtte, szóval a szárából néhány centi a föld alá kerül.

Öntözd meg bőségesen. Általában egy kicsit elfonnyad átültetés után, de ha sokat locsolod néhány nap alatt magához tér. Tegyél mellé egy kis botot, hogy ne dőljön meg.

2013. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Próbálj meg arra ügyelni, hogy a gyökere ne sérüljön! A legjobb, ha földdel együtt sikerül a gyökerét kivenni. Persze ha kicsit leszakadozik, sérül, az sem nagy baj, a paradicsom rendkívül jól regenerálódik.

Laza földbe ültesd, a legjobb szerintem a virágföld, és jól öntözd be! Pár napba beletelhet, mire jól megerősödik.

2013. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!