Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom és uborka palántát...

Kondás Iván kérdése:

Paradicsom és uborka palántát kiültetés után milyen sűrűn kell locsolni? Olvastam, hogy napi 3x is kell az elején. Ez valós? És ha igen akkor meddig kell ilyen sűrűn?

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség.

Talajtól is függ, meg időjárástól.

Nekem kötött talajom van, amikor ültettem két hete 500-at, igen meleg idők voltak.

Ültetéskor megöntöztem, másnap szintén, 5 nap múlva még egyszer, azóta nem. Homokon esetleg még 1-2 alkalommal kellett volna.

2013. máj. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Napi 1x bőven elég 1-2 L/tő. De ha hetente 2x, esőmentes napok késő délutánjain, az sem baj. Aztán amikor megindul a termés akkor úgyis meleg és szárazság lesz, akkor lehet érdemes naponta 1x, homokos talajon reggel is, de nem muszáj.
2013. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában 1-2 hétig naponta egyszer érdemes kiűltetés után

az esti órákban.Főleg ha száraz a talaj is .Ahogy a gyökerek növésnek indultak,ez látni a növényzet növekedésén is már csak alkalom szerűen kell.De az öntözést meghálálják a növények .

2013. máj. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz! 1-szer elég max. amíg meg nem fogja (és nem naponta egyszer). Jó persze ha 30 foktól melegebb van akkor nyilván többször meg kell.
2013. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

az eredés és a gyökérképződés függvénye miatt kell folyamatosan nedvesen tartani

kb :1hét

locsolás ,ahogy az előttem hozzászólók írták!!

2013. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Homokos talajon az ubi vegetálni fog ha nem kap legalább 2-3 naponta vizet ha nincs eső. A forróságban meg könnyen keserű lesz ha naponta nem kap vizet.
2013. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
rajnai fürtös keseredés mentes...csak mondom,nem to minek...előző elötti voltam..:DDD
2013. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!