Párommal épp házvásárláson gondolkozunk, és arra gondoltunk itt hagyjuk ezt a városi rohanó életet és tanyát veszünk, új életformába vágunk bele.
Arra gondoltunk fóliáznánk, magunknak sok mindent megtermelnénk, ami plusz van eladnánk, és abból a pénzből fedeznénk egyéb kiadásainkat. Segítségünk lenne, aki bevezetne mindenbe.
Mi is ezt csináljuk. :) Annyira nagyon nagy hasznot nem hoz, de legalább valamennyire kiegészíti a jövedelmünket.
2013. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
nagyon ajánlom,hogy vágjatok bele ,mert meg bánjátok ha nem...nekm van egy nagyobb kertem én is ezt csinálom....szóval szerény véleményem szerint VÁGJATOK BELE!!!:DDDD
2013. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Én csak sok szerencsét tudok hozzá kívánni. Ahhoz mindegyik fél teljes odaadása kell, mert utána nagyon nehéz eljönni onnan, eladni a tanyát veszteség nélkül. Azt sajnos nehéz előre kalkulálni, hogy miből érdemes vetni többet, mit lehet jó haszonnal eladni. Eladni zöldségből és állatból meg kb 4-5x annyit kell mint amennyi a saját fogyasztásra elmegy, hiszen van villanyszámla, mobiltelefon, benzin, ruha, tanszerek stb... Fóliázni érdemes ha azt az ember jól pörgeti, de bizony néha a szellőztetés ellenére is 50 fok lehet bent nagy páratartalommal és ahhoz külön hozzá kell szokni.
2013. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
van már némi tapasztalatotok?
2013. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Mi is pont ezt tervezzük, mondjuk mi 2ha minimális méretben gondolkodunk.
Megéri, megélni nem biztos, hogy meg lehet belőle. Sok vele a munka, az tény.
2013. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 doboszoli válasza:
Ha nem tudod kiszámolni, a legjobb indulattal óva intelek ettől a lépéstől, mert akkor a gyakorlattal van baj.
Gazdálkodni a jelen helyzetben még felkészülten is rizikós, hiszen az időjárás mellett a gazdaság, a szabályozások is kiszámíthatatlanok.
Én még várnék, hogy konszolidálódjon kicsit a mezőgazdaság helyzete.
Mondom mindezt agrár végzettséggel, és tizenöt éves nagyüzemi, kétéves magángazdálkodói tapasztalattal.
2013. jún. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Mindketten a föld mellett nottunk fel, tudjuk mibe vágunk, persze nem nagyban csinálták a szülők, munka mellett. Van ismerős aki segitene az elején. Fő ok amiért ebbe gondoltunk, az h a környéken alig van munkalehetőség, jelenleg mindketten dolgozunk de egyik se biztos munkahely melyre lehet jövőt építeni. Támogatást érdemes még szerintetek felvenni?
2013. jún. 1. 08:35
8/13 anonim válasza:
Akkor rajta!
Irány a falugazdász, ő remélhetőleg megmondja, hogy ki foglalkozik a pályázatokkal (támogatás), meg milyen lehetőségeitek vannak, egy könyvelővel is érdemes egyeztetni...
2013. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Majd ha megszűnik a munkahelyetek, esetleg. Addig nem ajánlom. Akinek megfelelő (ön)képzettsége van erre a munkára, az nem kérdez ilyet gyakorin, hanem tudja.
2013. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
Egyébként semmivel sem éri meg foglalkozni mivel mesterségesen alulértékelt az élelmiszer, mivel egyébként nem lehetne ennyi biorabszolgát etetni, akik ellátják a túl nagyra duzzadt exkluzív baráti köröket mint a politikusok és bankárok bandája. :)
Ezt értsd úgy, hogy nullára jössz ki ha a költségeid, a munkaidőd és az egészségügyi problémákat nézzük. Ugyanis csak úgy lehet belőle megélni, ha több száz hektáron gazdálkodsz vagy nyomorékká dolgozod magad.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!