Kezdőoldal » Otthon » Kert » Minden medvetalp kaktusz...

Minden medvetalp kaktusz virágzik?

Figyelt kérdés
Van ilyen kaktuszom vagy 5 éve és nem virágzott még.Aki tudja légyszíves írja meg hogy fog-e egyáltalán,esetleg rosszul bánok vele?
2009. szept. 29. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem irsz róla semmit, úgyhogy nem tudhatom, hogy hogyan bánsz vele, habár azt mondanám, hogy nem is igényel különösebb bánásmódot.

Nekünk van egy a tanyán, kint van a szabadban, mostmár hatalmas, kb 2,5-3 m2, ha esik az eső, akkor kap vizet, mivel ritkán járunk ki, de minden nyár elején telis-tele van virágokkal, több százat képzelj el, csodálatos! Már néhányszor le is fényképeztem, hihetetlenül szép.

Nem tudom mit mondjak neked, arról sem tudok, hogy több fajtája létezne, nekünk ez az egy fajta van, de ez virágzik minden évben. Azt sem mondhatom, hogy azért nem virégzik, mert még fiatal, mert hoztam haza is belőle sarjat, és a következő nyáron kivirágzott, de a kiskutyák szétrágták!

2009. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem irod, hogy hol és hogyan tartod, nem tudok túl sokat mondani, de mindegyik fajta télen pihentetést igényel - mint az elözö irta, nem kell attól se félni, hogy elfagy. Ha cserépben tartod, akkor télre elég egy kamra, se meleget, se fényt nem igényel. Tavasszal ki lehet a zsabadba rakni és néha megöntözni (vagy megvárni, amint esik az esö).

Ha melegen és nedvesen telelteted, akkor viszont nem fog aoha virágozni, illetve nyáron a teljes napot igényli - szobában töksötét van neki.

2009. szept. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, üveges folyosón van tavasztól őszig, télen beviszem a konyhába mert félek hogy megfázik. Egyik helyen sincs sötét.
2009. okt. 2. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!