Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágtáp? OBI-ban vásároltam...

Virágtáp? OBI-ban vásároltam "Blüh-FIX (guanóval) " folyékony virágtápot. Nagy cserepes és teljesen egészséges virágomra öntöttem belőle, majd a virág kb.2 hét alatt teljesen elpusztult.

Figyelt kérdés
Létezhet, hogy a virágtáp okozta? Járt már valaki így?

#virágtáp #blüh-fix
2013. ápr. 23. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy öntötted rá? Töményen, hígítatlanul?

És hogy pusztult ki a növény? Visszavágtad és sehol semmi életre utaló jelet nem találtál?


De az sem teljesen kizárt, hogy semmi köze a növény kipurcanásának a táphoz. Milyen növényről van szó?

2013. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A nevét sajnos nem tudom:-) Megörökölt virág. 10 éve van nálam és csak egyszer virágzott!


Hígítatlanul öntöttem rá kb 1 dl-t. Teljesen kiszáradt, Kb azóta már több mint 1 hónap eltelt így a vastag szárakban sem látszik már semmi élet:-(

2013. ápr. 23. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Úhh, akkor itt a hiba. Nem szabad töményen önteni ezeket a löttyöket, majdnem mindegyiket az öntözővízben kell föloldani, általában egy kupaknyi (20 ml) 5 liter vízhez.

Ha hígítatlanul használtad sajnos nagy eséllyel megégtek a gyökerei és így tényleg kipusztulhatott sajnos.

Sajnálom. Legközelebb olvasd el a flakonon lévő szöveget, ott minden instrukciót megtalálsz.


Amúgy én már használtam ilyen virágtápot és nekem nem volt vele semmi bajom, igaz én vízben oldottam.


Mondjuk még annyit megpróbálhatsz ha fontos számodra ez a növény, hogy kiemel a cserépből, kiveregeted, kirázod a földet a gyökerei közül és éles metszőollóval elkezded visszacsipkedni minden egyes szálat addig amíg nem látod, hogy élő rész van. Új földbe ülteted és reménykedsz.

2013. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még ez utóbbit megpróbálom talán lehet esély de kétlem:-(
2013. ápr. 23. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennek csocsi lett, hiába próbálkozol. Ezeket nagyon hígan kell adni nekik, rá is van írva.
2013. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!