Kezdőoldal » Otthon » Kert » Teljesen lebetonozott udvar...

Teljesen lebetonozott udvar füvesítése?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet hogy ahol lakok ott anno az egész udvar totálisan le lett betonozva.Konkrétan 40cm vastagságú beton van.

Nem nagy udvar rész, de nagyon hiányzik egy kis zöld.

Csak nem tudom hogy mennyire megoldhat az hogy valamivel elkerítek egy kis részt, kiöntöm földel és befüvesítem.

Igazából azt se tudom hogy hogy induljak neki.Mivel kerítsek el területet, hogy egyáltalán ne keljen betont vésni de a füvesített rész és a betonközt ne legyen 20-30 cm szint különbség.Milyen földet vegyek?Vagy jobban járok gyeptéglával?Hogy jövök ki olcsóbban?


2013. ápr. 12. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos rossz hírem van feléd.Azt a rész amit fűvesiteni

akarsz,a betont el kell távolitani .Az összes nedvességet elszivja ,a legkisebb szárazságnál kiég a fű .

Mi is igy jártunk .Igy lett dupla munka ,föld leszedve,beton felverve .

2013. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát 40 cm-t felverni azért nem kis dolog lenne.

Megoldható rendszeres öntözéssel a beton fölött is, hozatsz 30 cm földet, bele némi trágyát, és mehet.

De hát ez nyilván szintkülönbséggel jár, hacsak nem betonoztatod le a gyepesítetlen területet még 30 cm vastagságban... :)

2013. ápr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egy fóliás szigetelés segítene-e. Valóban a nyári forróságban naponta 2x kéne locsolni, hogy ne sárguljon el. Nekem az örök emésztő betonfedele tetején van 20 centi föld és fű, de az augusztusra kiégett. Sziklakertet kellet telepítenem rá.
2013. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha mindenképpen akarod, akkor vegyél műfüvet. Undorító dolog, de nálad nagyon más választás nincs, viszont bármikor lehet majd focizni :)
2013. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Megértem a füvet de így lehet jobban jársz ha fa teraszburkolatot tetetsz rá. A fa is elég természetes és kellemes, tudom nem úgy mint a fű. Aztán mehet rá pár nagy cserépben növény. Ha ízléses akkor egész kellemes helyet lehet csinálgatni.


[link]

2013. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!