Ha egy hobbitelken nincs fúrt kút, akkor hogyan lehet
megoldani a vízellátást?
1/10 Nokedli Ottokár válasza:
Csapadékvíz gyűjtés. Építs egy ciszternát Lehetőleg a föld alá, fénytől, szennyeződések lehetőségétől zárd el, háztetőről,stb. vezesd bele a csapadékvizet. Szivattyúval locsolhatsz belőle.
2013. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
A ciszterna jó megoldás, ha van épület, ami gyűjti bele a vizet.
Hátránya, hogy százezres nagyságrend.
2013. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
Százezres megoldás az esővízgyűjtő és a fúrt kút is. De a földbe süllyesztést megfontolnám. Kaphatóak már nagyon sok féle fém és műanyag tartályok akár az alján kis csapokkal. Csak megereszted a vizedet és annyi is a dolog. Ha földbe teszed akkor meg kell a szivattyú ami maniba kerül és karbantartást is igényel, elromolhat. Ha téged nem zavar a kertben szerintem legyen föld feletti csappal. A fénytől meg nem feltétlenül kell védeni ha kültéri típus. Bírják azok egyszerű darabok. Sőt ha zuhanyozni akarsz a nap felmelegíti nyáron a vizet. Csak érdeklődd meg hogy mindenben megfeleljen neked és olyat vegyél. Érdemes a méretét is megfontolni inkább kicsit nagyobbat mert nincs mindig eső és tudjon tárolni azért. A víz szűrése az ami igényel némi törődést majd.
2013. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
Érdemes már az eresznél is egy ereszre tehető rácsot szerelni a faágak levelek miatt. Akkor lenagyolja a szűrő elől ami olyan.
[link]
Ami még nehézkes hogy általában csúnyák a felszíni tartályok főként a hazaiak. Angolul ha rákeresünk ár vannak egész kellemes darabok amik nem olyan ipari kinézetűek. De lehet nekik építeni egy kis házikót ajtóval és akkor olyan amilyenre csinálod, de akkor a nap nem melegíti annyira fel a vizedet.
[link]
[link]
2013. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
2013. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
Jó ha megnézed előre mennyit használnád és mekkora a tetőd. Minél több víz kell neked / minél kisebb a tetőd annál nagyobb tartály vagy tartályokra lesz szükséged. Jó ha tudod mennyi a kb max mennyiség ami nálunk/országrészenként leesik napi/havi mert az maximálja amit egyszerre tárolhatsz. A legtöbbször úgy vettem ki kicsire tervezik mert a szárazabb időkben nincs utánpótlás, közben meg a nagy esőzéseknél túlfolyik ami tárolható lehetne.
2013. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
Ciszternával én sem foglalkoznék
Megfizethető áron kinálnak 1000 l ma.tartályokat fém keretben .Ha van hely ,még 2 is vennék és földbe ásnám .
A nap nem süti,a fagytól is védve .A két tartályt kb 20cm színtkülömbséggel tenném a földbe .Az alsó részén lévő csapot összekötném a másik tartály felső felével.Amikor az
első tartály megtelik,a közlekedő edények törvénye szerint
folyik a víz a másikba . A kiszivattyúzáshoz meg ne legyen
gond megvenni egy 7-10 ezer forintos szivattyút.Ha nincs villany ,vannak kézi szivattyúk is .
2013. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
Nekünk van a telken egy 2x2 m-es faház.A 2 oldalán egy-egy 200 literes hordó,amibe az esővíz gyűlik.Van még egy tartalék is, amibe akkor merítünk át pár vödör vizet,ha már tele vannak és újabb eső várható.A hordók 1000 ft-ba kerültek darabonként.Azt gondolom,hogy nem annyira csúnya megoldás,mint amennyire hasznos.
2013. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
Nagyapámék háza a szőlő tetejében volt, a ház tövében egymásba ömlően gyűjtötték az esővizet a tetőről mint ahogy fentebb írták. A locsoláshoz villany sem kellett, mert a konyhakert a kert aljában volt és megoldotta az a 7-8 m-es szintkülönbség természetes nyomása. Messzebb vitt mint az orosz búvár.
2013. ápr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 A kérdező kommentje:
További kérdések: