Kezdőoldal » Otthon » Kert » Korai volt elvetnem a palántán...

Korai volt elvetnem a palántának való dinnyét és uborkát?

Figyelt kérdés
Az biztos, hogy az idő nem kedvez nekik most, de ettől független.
2013. márc. 19. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szabad földbe május elején szoktuk.Mire bújik ki a földből ,már a májusi fagyveszély is elmúlik .
2013. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de én előnevelt palántának vetettem el beltérre. Majd ha jobb idő lesz akkor mennek ki üvegházba. Azt mondták nagyon hamar ültettem és elfognak öregedni a palánták, de ha május elején kell kiültetni és 4-5 hét a palántanevelés ideje, akkor szerintem pont jókor történt a dolog. :P
2013. márc. 19. 11:41
 3/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Semmi pánik!

2013. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem korai, mert a dinnye és uborka csírázási ideje gyors, 6-8 nap és aztán rendkívül gyors növekedésű. Ha május 10 után ülteted ki, akkor elég csak április közepén elültetni és akkor még még egy kezelhető, fél méteres palántát kapsz. Egy egy méteressel már nem csak hogy problémás dolgozni, de rendellenesen is növekedhet és kevésbé lesz edzett az erős fényhez.
2013. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Általában valódi károkat 10-ből 2x okoznak a fagyosszentek, így mázlival áprilistól már nem lesz többé fagy. A fagyosszentek lehet, hogy most elmarad, mert ahhoz az kell, hogy két hónapig fokozatos melegedés legyen amire északról jönni tud egy betörés alacsony légnyomással.
2013. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hát remélem ,hogy nem volt korai az elvetés mert Én is 2 napja vetettem el a görögdinnyét....igaz Én szakaszosan szoktam minden palántának való magot elvetni, 2 -3 hét különbséggel..biztos ami biztos..dinnyéből kb. 10 magot vetettem el. Kb 2 hét múlva fogom a másik felét az általam (23 éves lány vagyok) készített melegágyba elvetni. A Káposzta, brokkoli és karfiol palántáimat sajna korán vetettem és már ne akarok tovább birkózni velük a lakásban úgyhogy azokat cserepestől rakom bele a melegágyba...de ha esetleg nyáron nem jön össze a dinnye akkor tudd hogy nem vagy egyedül :) Amúgy tavaly magról vetettem a kertbe az uborkát és szépen termett...
2013. márc. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
És még annyit hogy ha korábban kell kiültetnem a dinnyét mint május 10 akkor ha éjszaka vagy hajnalban kisebb fagy lehet akkor a kis palántáimat letakarom befőttes üveggel...jobb mint a semmi..
2013. márc. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a dinnye olyan melegágyba megy, ahol garantáltan nem lesz fagy bent, akkor ki lehet ültetni akár 2-3 hét múlva is. Uborkát felesleges palántázni, mert a tenyészideje 2-3 hónap, így egy május elején elvetett ubi, szeptemberre már helyet is ad a hónapos reteknek vagy salátának. Palántázással 2-3 héttel lehet siettetni az uborkát ha van melegágy, de mivel 6-8 nap alatt kikel, így szabadföldbe szánt palántázás felesleges. (vagy elfagy vagy nem, 8 napot meg kibír az ember egy újravetéssel)
2013. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!