Kezdőoldal » Otthon » Kert » Oltáshoz honnan lehet alanyt...

Oltáshoz honnan lehet alanyt szerezni?

Figyelt kérdés
Vannak a kertben alma és szilva magoncok, ezekre lehet fajtán belül vagy kívül is oltani? Sajnos nem találtam az internet jó minőségű leírást hozzá.
2013. márc. 16. 12:36
 1/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Itt: [link]

2013. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt is olvastam már, de ettől is csak bonyolultabb lett a fejemben a dolog. Miért nem lehet megfogni egy sima alma gyökérsarjat vagy magoncot és arra ráoltani? Persze nem biztos, hogy hosszú életű lesz, vagy erős növekedésű, vagy hogy egyáltalán megered, de több kevesebb szerencsével szerintem könnyen lehet találni használható alanyokat ilyen környezetben is. Nem?
2013. márc. 16. 14:06
 3/4 Pietrosol ***** válasza:

Mindent meg lehet próbálni és ha van benned kísérletező kedv, akkor meg is kell.

A linkelt oldalon viszont hosszú évek tapasztalai alapján, egy csokorba szedett esszenciát találsz. Szerintem próbálkozz tuti mirabolán és vadalma vagy az oldalon felsorolt egyéb alma alanyokkal és ezek mellett bátran próbáld ki az általad kinézett alanyokat. Így károd sem származik és a kísérletező kedved is kielégül.

2013. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Saját felhasználásra bevett gyakorlat, hogy a "vadon kelt" magoncokra oltanak.

Almára almát, szilvára szilvát...

2013. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!