Kezdőoldal » Otthon » Kert » Körömvirág palánta: nem bírja...

Körömvirág palánta: nem bírja el a saját szára. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Magról ültettem körömvirágot. Lett öt palántám, de jobbra balra dülöngélnek, fekszenek, mert nem bírja el őket a saját száruk. Helyre jön magától, vagy tennem kéne valamit?

Egyenlőre a szoba ablakban vannak, kis palántáztató cserepekben.



2013. márc. 16. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Több fényt.
2013. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevesebb vízet.
2013. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Bár ha kiteszem a ház elé a több fényre akkor a kevesebb víz nem teljesül a szakadó eső miatt :)

2013. márc. 16. 13:07
 4/7 anonim válasza:
Túl hamar megnyúltak, így gyenge lett a száruk..
2013. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkorák, de kikarózhatod őket, nádszálhoz vagy valami hasonlóhoz. Van még esély rá, hogy megerősödik majd a szára idővel.
2013. márc. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kb. keddtől jön a jó idő. Mikor 10 fok fölött van a hőmérséklet, ki kell tenni a szabadba, védett zugba, ahol megreked a meleg. (Éjszakára persze vissza a szobába - lehetőleg hűvösebb helyre, hogy ne nyúljon tovább, a nyúlás oka a fényhez képest meleg hely.)

A naphoz való szoktatást fokozatosan kell megcsinálni, azaz vagy pl. raschelhálót feszítesz fölé pár napra, vagy sűrű bokor alá teszed, vagy egy olyan időt kell kivárni, amikor hol elbújik a nap, hol előjön, vagy rászánod az időt, és pakolgatod: 10 perc a napon, 5 az árnyékban, aztán ezt egy napon keresztül. :)

Az új részek szép erősek lesznek majd, aztán palántázáskor úgy ülteted, hogy a megnyúlt rész a föld alá kerüljön.

2013. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hű... köszi. Angliában lakok, nincs hideg, ma reggel kitettem őket, felhős esős idő van. Lehet, hogy megpróbálom akkor valamivel kitámasztani... Azt hittem, hogy a körömvirággal nincsenek ilyen bonyolultságok, mint pl. paprikával, paradicsommal meg ilyenekkel.
2013. márc. 17. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!