Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pálmák átültetésekor meg...

Pálmák átültetésekor meg lehet a gyökerét metszeni?

Figyelt kérdés
Már kb.20 éves lószőr pálmám van.Mennyire lehet megvágni, a cserépből jó 5 cm-re kinyomta a növényt a gyökér.

#átültetés #pálma #gyökérmetszés
2013. márc. 5. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan, de itt meg is győződhetsz róla :

[link]

2013. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan meglehet újitani. Jobban fog új gyökeret hajtani .
2013. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Holnap lesz erős kezű segítségem, aki kiemeli a cserépből, úgyhogy akkor megvágom a gyökerét.
2013. márc. 5. 20:14
 4/7 zakos ***** válasza:
Összességében jól bírják, de nem mindegy, hogy milyen fajról van szó. A "pálma" nagyon tág fogalom. Milyen pálmád van?
2013. márc. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lószőr pálmám van, 1995-ben hoztam a magot a Földközi tenger (ill. Ligúr tenger)partjáról. Azóta cserépben nevelgetem, már virágot is hozott 2x, de magot nem érlelt be. Nagyon szeretném, ha nem menne tönkre. Állítólag kiültethető, de én ezt nem merem bevállalni.

Hozott már oldalhajtást is-többet- ha átültetem, megnézem le lehet-e választani őket, hogy szaporodjon.

2013. márc. 6. 18:53
 6/7 zakos ***** válasza:
Arról sokat nem tudok, de itt egy fórum, ahol rengeteg pálmab*zi van. [link] Közülük sokan kiültetik, de valamennyi védelem azért kéne neki télen, ha mégis kiültetnéd.
2013. márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnéztem a linket, hasznos lesz!!
2013. márc. 7. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!