Kezdőoldal » Otthon » Kert » Almamagot hogy kell csíráztatni?

Almamagot hogy kell csíráztatni?

Figyelt kérdés
minden más (citrom, datolya) sikerült, csak az alma nem.
2013. febr. 22. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Annyit tudok, hogy x ideig hűtőben kell tárolni, különben nem csírázik ki.
2013. febr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Az első válasz jó volt, valóban szükséges a vernalizáció.

Hűtőszekrénybe kell tenned a magokat, nagyjából 6-8 hét időtartamra, majd ezt követően ültetheted cserépbe.


Azt gondolom tudod, hogy az így nyert magoncokból fejlődő fák az esetek nagy részében alkalmatlanok gyümölcstermesztésre.

2013. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igen, tudom. Csak a növény miatt szeretném. Látni fogok valami változást a magokon a hűtőben tárolás után? Honnan fogom tudni,hogy már elültethetem?

2013. febr. 24. 13:03
 4/6 Pietrosol ***** válasza:
Nem látsz változást a magokon, de 6-8 hét után elültetheted őket. A szakirodalom szerint 30% a csíraképesség aránya, tehát érdemes minél több magot hidegkezelni.
2013. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


És ha már egy hozzáértővel futottam össze, megkérdezném azt is, hogy grapefruit magot is hasonlóan kellene?


Ötféle magot próbáltam csíráztatni, grapefruit, citrom, paprika, datolya, alma. Ezek közül a datoyla és a citrom sikerült, az almával és a paprikával nem történt semmi a vizes vatták között, a grapefruit pedig elkezdett penészedni. Szerinted milyen magokkal érdemes még próbálkozni?

2013. febr. 24. 13:31
 6/6 Pietrosol ***** válasza:

Szívesen!


Nem feltétlen kell vatta alatt csíráztatni a magokat. A citrusfélék 2-3 hét alatt, míg a paprika 3-4 nap alatt jól csírázik cserépben.


Hogy mely magokkal kísérletezel, annak csak a fantáziád szab határt. Jó eredményt hozhat a szelíd és vadgesztenye, dió, lencse, borsó, bab vagy akár vadon élő növények magjainak a csíráztatása.

2013. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!