Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virág magot szeretnék vetni...

Virág magot szeretnék vetni pici cserepekbe (Vinca, Kakastarély) van valami amire oda kellene figyelni?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok az ilyesmiben. A virág föld alá vagy felé kell szorni a magokat? Mennyi magot egy cserépbe? Milyen távolságra őket ha egy cserépbe mondjuk 5-öt kell vetni? Ilyenekre várnék válaszokat.

2013. febr. 9. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Tehát bent szeretnél palántát előnevelni tavaszra? Látom nem sokan csatlakoztak a kezdeményezésedhez és ilyet még Magam sem csináltam,de szívesen együttműködök és megosztom Veled a kinti tapasztalataimat (amik ugye nem biztos,hogy helytállóak egy benti palántaneveléshez).

Sőt még próbálkozni is szívesen próbálkoznék Veled.Aztán hátha Miénk lesz a kezdők szerencséje!;)

2013. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pici cserepekbe raktam virágföldet, beleszortam pár magot, majd rá 1 cm föld, azután a föld tetejére is pár mag. Megöntöztem, lefedtem fóliával és remélem lesz belőle valami.
2013. febr. 9. 13:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen fóliával, mikor, hova raktad, mennyit, milyen a hőmérséklet és fény stb...

Egyébként ezt a kétféle virágot próbálod? Mi ennek a Vincának a másik neve? Mert vettem már 2-szer is ilyesmit palántában, mindkétszer más néven.:) De szép az tény.:)

2013. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha máshogy nem írják, akkor a vetésmélység legyen a mag átmérőjének a 3-5-szöröse. Az aprómagokat 0,5mm-nél kisebb, egyszerűbb csak a földre szórva vetni, és valamivel le kell takarni, hogy ne száradjon ki.
2013. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Folpack-al takartam, Keleti oldali ablakba raktam. Állandó 20 fok van a szobában és sok fény. Nem tudom a vinca másik nevét, de tűzpiros virágú lesz ha lesz.
2013. febr. 9. 15:08
 6/12 A kérdező kommentje:
1 hét után kikeltek a magok. A vinca 1-2 milis, a kakastaréj 5-6 milis.
2013. febr. 16. 16:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon örülök! Én épp tegnap vásároltam magokat Vateráról,tehát még pár nap és a kezemben lesznek. Alig várom már,hogy belefogjak és Én is megoszthassam Veled a sikerélményeimet (feltéve ha lesznek)!:)


Kérdésem,hogy szerinted a földdel takart magjaid,vagy amiket a tetejére szórtál indultak meg? Vagy ezt így még most nem látod?


+Paradicsomot nem szeretnél vetni? Mert Nekem vannak tavalyról koktélpari magjaim,de lehet hogy vennék korai p.magot is,mert az állítólag hidegben is megterem.


Esetleg a másik szakértő Válaszolónak van infója erről? A vetési mélység infóját ezúton is köszönöm.


További sok sikert!:)

2013. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amit a földre szortam azok csíráztak ki. Lehet a föld alatti is ki fog csak ídő kell neki amíg áttöri a földet. Most meg akarom várni amíg 8-10 cm-esek lesznek és mindegyik kap külön cserepet. mert most 5-6 db nő egymás mellet. A paradicsomokhoz nem értek. Olyan pici a kertem, hogy szigorúan csak virágok vannak benne. A kakastaréj magom elfogyott mert csak próbaként gyűjtöttem pár szemet, de vinca és tojásfa magom van dögivel.
2013. febr. 17. 07:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Magcsere? Vannak liliput rézvirág, bokros bársonyka majgaim dögivel. Vincára cserélnék. Meg lesznek még magjaim,és ha Neked is,akkor mehet egy kis csere-bere.:)


Paradicsom: De attól szereted/ fogyasztjátok? Mert Én is dettó virágbarom vagyok,de eddig a paradicsom volt az egyetlen,amit zöldség gyanánt bevállaltam és tavaly is,csak a terasz sarkában volt egy cserépben koktélparadicsomom (tehát így helyet Nálad sem foglalna).Szépen fel volt kötözve az oszlopra és olyan jó volt a balkonról szedni a friss paradicsomot.

2013. febr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Email címem: jumpalaja@gmail.com

Vedd fel velem a kapcsolatot és megbeszéljük a magcserét.

2013. febr. 17. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!