Kezdőoldal » Otthon » Kert » Konyhakert lesz a kert egyik...

Konyhakert lesz a kert egyik felében, fű a másikban. Hogyan kell előkészíteni a területet?

Figyelt kérdés
Most semmi nincs, csak föld meg gyomok. Mit csináljunk a talajjal füvesítés és a zöldségmagok elvetése előtt? Gyomirtózni, meg ilyesmit hogyan és mikor kell?

2013. febr. 6. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tavasszal nem szükséges gyomirtózni.Az egészet fel kell ásni,vagy szántani a mérettől függően,ezután megtisztítani a gyomoktól,gyökérmaradványoktól.Talajjavítás,majd ültetés.
2013. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zsolt75 ***** válasza:

A gyomoktól mindenféleképpen meg kell tisztítani a területet. Könnyebb ha előtte pár alkalommal gyomirtózol.

Utána talajlazítás, a terület elegyengetése, szintezése, majd lehet belevetni a fűmagot. Utána hengerezés majd esőztetve nedvesen tartod kb 2 hétig. Tavasszal ennyi idő alatt kinől a fű. Mikor a fű megerősödik lehet nyírni és pár nyírás után újra hengerezni.


A zöldségnél is hasonló a helyzet, de ott értelemszerűen nincs sosem hengerezés. ELveted vagy ülteted és locsolod...

2013. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első, mit értesz talajjavítás alatt? Trágyázást?

Milyen gyomirtót javasoltok? Medallon van itthon, az jó?

Olvastam róla, hogy valamilyen fóliát szoktak elhelyezni a talajba füvesítés előtt a gyomosodás elkerülése végett. Szükség van erre, vagy fölösleges?

2013. febr. 7. 12:42
 4/7 Zsolt75 ***** válasza:

A kérdést ugyan nem nekem céloztad de engedd meg, hogy írjak kommentet.


A trágyázás az sosem árt bár ősszel szokták javarészt. A fűnek hasznos ha nitrogén tartalmú trágyát használsz- (NPT)

Ezt azonban akkor érdemesebb használni ha már megerősödik egy picit és évente tavasszal megszórni vele. Vigyázni kell azonban, hogy utána kellő nedvességet is kapjon mert kiégetheti a műtrágya.


Gyomirtónak én mindig Glialkát használok, de biztos jó az is ami neked van. Én megvártam míg elégeti a gyomot és ilyenkor a talajlazítás egyszerűbb.


A talajba max. vakondhálót érdemes tenni, mert a gyomok valószínűleg ki fognak jönni, de nem gond az sem , mert a sűrű fűnyírást nem bírják és a végén a fű győzedelmeskedik. Ha esetleg előtt gyomirtózol akkor kevesebb esélye van, hogy előjönnek a gyomok még mielőtt a fű kikelne.

2013. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyomirtózni csak akkor érdemes, ha évelő gyomok vagy füvek vannak a területen, pl. tarack.

Az ilyen glifozátok, mint a Medallon vagy Glialka, kizárólag a zöld növényi részekre kerülve ölik meg a gyomot, azaz csak ősszel lehetne hozzákezdeni a gyepesítéshez.

Ha nincs teljes évelő gyomborítás, akkor a konyhakerti részt mindenképpen ásd/szántsd fel. Tavasszal már nem feltétlenül jó a trágyázás, mert ha nem teljesen érett, akkor éget. Majd ősszel. Aztán ahol előjönnek az évelő gyomok foltokban, ott május táján el lehet kezdeni a gyomirtózást. Előbb felesleges, mert nincs elég levél, ami felvegye.

2013. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A trágyázást azért is kérdeztem, mert a trágyával kevert termőföld nem kerül sokkal többe, mint a sima, így gondoltam rá, hogy azt hozatnánk.
2013. febr. 8. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Az mindenképpen jót tesz a növényeknek, mert feltehetőleg nem frissen keverik, friss trágyából. Meg a keverésnél nem maradnak egyben akkora darabok, hogy kárt okozzanak, még ha nem is teljesen érett az anyag, és a megnövelt felület miatt nagyon gyors az érés.
2013. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!