Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi az hogy fizetni kell a...

Mi az hogy fizetni kell a konyhakertért? Nekem csak egy virágoskertem van itthon, az után is kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem, mivel nem minősül termőföldnek, emiatt nem kell.
2013. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól hallottam a tervezet a zártkerti ingatlanokról szól, nem a konyhakertekről.
2013. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te jóég..én erről most hallok először. Ha pl az udvarodon van egy nagyobb kerted, amiben saját magatoknak termelsz egy kis répát, akkor be kell jelenteni? Vagy én értem félre?
2013. febr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A családi házhoz tartozó kertekre nem vonatkozik, mivel ez nem minősül termőföldnek.
2013. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Homokos, hitvány talajú, fél hektáros szántóföld olcsón eladó Dabas határában!

(mer hogy nem igazán termeli ki a művelése árát sem)


Örökölt telek, de még mindig jobb, mintha kancsalságot örököltem volna.

2013. febr. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni érte (ha nincs egyéb változás bejelentve) és regisztrálni is csak akkor kell ha:


Zártkert és termőföldként használjátok, de ennek a bejelentése még nem történt meg. ( Eddig csak az 1 ha feletti területet kellett regisztráltatni, most már akár a néhány négyzetmétert is. )


Ha a tulajdoni lapon termőföldként (kert, gyümölcsös, szőlő) van megjelölve, akkor március 30-ig adatszolgáltatási kötelezettségnek kell eleget tenni.


Tehát, ha belterületen van és mondjuk az udvarból alakítottatok ki egy kis konyhakertet, akkor annak sem bejelentési, sem adatszolgáltatási kötelezettsége sincs.


Linkek:


Rendelet:


[link]


Földhasználati azonosító adatközlési adatlap:


[link]

2013. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!