Kezdőoldal » Otthon » Kert » Házunk előtt kellene a járdát,...

Házunk előtt kellene a járdát, kocsifeljárót megcsinálni. Aszfaltozni szeretnénk. Milyen árra számítsak? Mennyiért csinálják és mennyi az aszfalt ára?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 18:16
1 2
 1/15 szokratesz ***** válasza:
100%
feketén 2000 ft/m2 hivatalosan kb 15-18000 ft/m2
2013. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Zsolt75 ***** válasza:
100%

5 éve akarták feketén 3000 ért megcsinálni. Persze hajszálvékony aszfalttal.


Jobban jársz ha térkövezteted, olcsóbb szebb és nyáron nem kell a büdös aszfaltot szagolni. Jah és ha úgy aszfaltozzák mint az utakat akkor ugye azt javítgatni lehetetlen. Egy térkövet viszont bármikor ki lehet javítani költségek nélkül.

2013. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 kovpet ***** válasza:
52%
A járdát az önkormányzatnak kellene megcsináltatnia, nem?
2013. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. A legolcsóbb megoldást szeretnénk :( Sajnos nem az önkormányzat feladata. Szépen kivonták magukat alóla,amikor megvettük a telket,úgy adták az építési engedélyt,hogy a háztulajdonosoknak kell a járdát megcsinálni. Elég érdekes lesz,ha mindenki máshogyan javítja ki. Van járda,de nagyon rossz :( Még jó,hogy az úttestet nem nekünk kell megcsinálni.
2013. jan. 29. 20:40
 5/15 kovpet ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy tehetnek ilyet jogszerűen. A járda közterület.

Nem lehetne összefogni a többiekkel és úgy megcsináltatni? Nagyban olcsóbb lenne és akkor egyforma is lesz.

2013. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Így már értem a problémádat,,, a közterületet is nektek kell kiépíteni. Hmm érdekes ....


Szerintem a legolcsóbb akkor a beton... Abból egyformát lehet csinálni mindenkinek... és házilagosan is kivitelezhető.

2013. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi Zsolt75 Neked is. :) Már olvastam egy hozzászólásod olyan kérdésnél,hogy milyen felszerelés kell a nőknek a konyhában. Tetszett a válaszod. :) Bár lepontoztak. Írtam is hozzá :)

Szóval a betonnal az a baj,hogy nem túl szép :( Vagy? Mindegy?

2013. jan. 30. 09:39
 8/15 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Egyetértek vele, hogy nem túl szép a beton, de valamivel olcsóbb mint a térkő... Érdemes utánaszámolni , mert lehet nem is sokkal olcsóbb...

Nálam térköves a kocsibejáróm. Én családi házba lakok és a bejáró híd az én tulajdonom, ezért megcsináltam magam a térkövezést.

A ti esetetekbe szépen átpasszolta az Önkormányzat..... döbbenetes mit meg nem lehet csinálni..

2013. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 szokratesz ***** válasza:

A térkő mindenképp olcsóbb hosszútávon. Azért a kültéri betonokat elég sok hatás éri -25 foktól +40 fok, reped, feltörik kopik porzik. A térkőezeknek ellenáll.és egy egyszerűbb már 2000 ft/m2 alatt kapható.

Ha csak járda lesz nem kell alábetonozni. Egy 10 cm durva murva tömörítve, aztán arra egy 3-4 cm finom (tilo tömöríteni) aztán rá a térkő, és a végén megvibrózni. Szegélynek meg lehet használni régi nagyméretű téglát is. Nem leszel drágábban mint betonozni.

2013. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Lehet a térkő lesz a megoldás :( Csak akkor fel kell törni gondolom,ami járda most van. Nagyon rossz állapotban van,tele lyukakkal, kátyúkkal. Elég furcsa,hogy régen gondolom a város csinálta,akkor miért nem ők javítják ki. De ez ellen már nem lehet tenni. Még szerencse,hogy nem olyan széles a telek.
2013. jan. 30. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!