Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e tearózsát magról...

Lehet-e tearózsát magról szaporítani? A Vaterán fantasztikus tearózsaszerű szénfekete és smaragdzöld, ibolyalila, sőt olyan rózsa magjait árulják, amelynek minden szirma más színű.

Figyelt kérdés
A mag ára eléggé felmegy, sokan licitálnak. Az öt darab friss, 1912-es fekete rózsa mag már 2055 forintnál tart. Vajon valóban lehetséges, hogy magról különleges rózsabokor nő ki?

2013. jan. 14. 23:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Miután a magokat kiszedtük a magházból, egy éjszakára áztassuk be őket. A vízen lebegők életképtelenek, de amelyik mag lesüllyed, az biztos, hogy életképes. Ezután helyezzük a magokat föld-komposzt-perlit keverékre, majd vékonyan takarjuk homokkal őket. Helyezzük ki őket védett, világos helyre, és a talajt tartsuk egyenletesen nedvesen.
2013. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 LLG válasza:

A rózsa magról történő szaporításról az első válaszoló nagyon pontos leírást adott, de ezen kívül még hozzátenném, hogy két esetben beszélhetünk rózsa magról történő szaporításáról. Az egyik maga a vad alany előállítása, szaporítása, amit egy vad fajta törzsállományról szedett csipkebogyóból nyernek ki tisztítással, kb. 60-80 ezer tisztított mag van 1 kg-ban amiből 4-5 ezer csíraképes. Ilyen szaporításra való fajták: Rosa laxa, Rosa Inermis, Rosa Smit Ideál, Fendels, Polmeriann, Multiflora, Canina, csak , hogy a legjelentősebbeket említsem. Ezek mind mind eltérő tulajdonságúak és a kertészeti kultúrában amilyen termesztésre szánják a nemes növényt a szerint választanak vad alanyt a szaporításhoz. A másik eset amit nagy nevű külföldi és 1 hazai nemesítő cég(ek) alkalmaznak azaz két vagy több nemes rózsát steril körülmények között ivaros szaporítással kereszteznek, ennek követkesztében létrejön(nek) a hibridek amelyből több száz is van egy kísérleti stádiumban amiből 1-2 növény marad fenn a rostán amit végül regisztrálnak, katalogizálnak és nevet adnak neki. Ilyen külföldi cég pl.: Kordes, Meiland, stb. valamint a magyar Márk Gergely.

Ja és az, hogy a rózsa csak több év után virágzik ez csak egy mítosz, a nemes rózsa már az első évben is virágzik. A nemesítés tart több évig mire piacképes lesz egy új nemes fajta.

2014. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Nem tudom, mi nő ki belőle, de azt tudom, honnan szerzik be fillérekért:


[link]


Ha még eddig nem tetted, és ki szeretnéd próbálni, innen pár száz forintért rendelhetsz több száz magot akár) és még ingyen ki is szállítják Kínából.

2014. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát akkor te vegyél egy vödörrel, sőt árusítsad is!



"Ja és az, hogy a rózsa csak több év után virágzik ez csak egy mítosz, a nemes rózsa már az első évben is virágzik."

Én nem hallottam olyan mítoszról.


Viszont az tény, hogy az oltott vagy dugványozott még szaporítás évében virágozhat.

(nekem a tavaszi dugványok nyár végén virágoznak)


És az is igaz, hogy a magról szaporításkor a mag elfeküdhet, és az első években 20-40 centis kis vesszőcskék lesznek, amiknek több év kell, míg virágozzanak.

2014. nov. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 zoli17 válasza:

természetessen én sem hizsek benne.


ezek nagy része szinezett kép/termék


természetessen tudom hogy rozsát nem magrol hanem oltványban árulják.


mégis 1 próbát megér!


elszántam magam rá- de csak azt olvasom/érzem milyen rosszat tettem, hogy rendeltem.


igazábol nekem a szőlő telek köré kell! kertészetbe nagyon szúros bokrot kerestem kerítésnek. 500m kerítést oszlopozni elég drága.


az 500 tő rozsa piszok szép lenne telekhatárnak, de megint drága kicsit.


gyakorlatilag postaköltségért küldik ki a magokat. ha a fele kikel nekem már jó!!

védett helyen elteszem őket, 3 év mulva meg végigkerítem vele a telket.

ha virágzik még bonusz is.

gondolom fehér rozsa magok, mert azt lehet be itatni szinező anyaggal.


ha a kikelt rozsák fele virágzik nekem még akkor is bőőven jó!

mert kerítésnek vettem...

vad állatok és vadállatok ellen.


rendeltem zöldség magot is próbának, kiderült GMO - ezzel majd eldöntöm mi lesz ha kikel.

lehet hogy dísz marad -lehet rendelek hozzá GMO fogyasztó állatot :DD ami majd trágyázza a telkem.


az hogy GMO még nem feltétlen egyenlő azzal hogy nem jo, mérgező! a természet is tele van mérgező növénnyel.


nyugat európa polcain ritka a nem modosított zöldség.

a hiperben kapható piros gömb, amit paradicsomnak árulnak förtelem!

ha nekem is ez terem majd belőle akkorse biztos hogy kidobott pénz, mert a hiperbe érés elött szedik le, lehet ha tőn érik be van íze! ha mégsem, se buktam sokat, ennyibe került volna pár telefon hívás is a kertészek felé, hogy ez gmo vagy nem.

2015. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amíg lószar van addig veréb is lesz:


"természetessen én sem hizsek benne.

ezek nagy része szinezett kép/termék

természetessen tudom hogy rozsát nem magrol hanem oltványban árulják.

mégis 1 próbát megér!"


Beteg hozzáállás.

Az ilyenek éltetik a csalókat.

2015. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!