Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e tearózsát magról...

Lehet-e tearózsát magról szaporítani? A Vaterán fantasztikus tearózsaszerű szénfekete és smaragdzöld, ibolyalila, sőt olyan rózsa magjait árulják, amelynek minden szirma más színű.

Figyelt kérdés
A mag ára eléggé felmegy, sokan licitálnak. Az öt darab friss, 1912-es fekete rózsa mag már 2055 forintnál tart. Vajon valóban lehetséges, hogy magról különleges rózsabokor nő ki?

2013. jan. 14. 23:36
1 2
 1/16 anonim válasza:
tudtommal a rózsákat szemzéssel szaporítják,a mag visszaüt a vad ősre.Elvetik a magot,következő évben pedig a szára tövébe a gyökérnyakhoz egy nemes rózsa rügyét helyezik a kéreg alá,ez odaforr,kihajt,a vadrózsarészt levágják,és kész a fajtarózsa,amit ősszel eladnak.Még nem hallottam olyat,hogy magról lehetne szaporítani fajtarózyát.Ha megporzáskor egy másik szín virágpora is arra száll,akkor ha nem is a közvetlen utódoknál,de későbbi generációkban biztos hogy bekeverhet.
2013. jan. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogy első mondja!

(egy kertész)

A vaterán az anyósomat is meg tudnám hirdetni, mint tündérré váló nagymamát.... :-) aki elhiszi, vegye meg.

2013. jan. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Lehet a rózsát magról szaporítani, de gyakran elfekszik (évek múlva csírázik) , és az is lehet, hogy vannak olyan fajták, amik jól örökítik a színüket, egyéb tulajdonságaikat.


DE a képeken látható különleges színűk kizárt, hogy legyenek magról, mert azok mind mesterségesen színezettek.


(vagyis lehet hogy olyan lesz, de azt elfelejtik odaírni, hogy festeni is kell)

2013. jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szépek :) Nézd meg azt a nagyon színeset azon a képen ahol a szárával együtt látszik...nagyon jól nézd meg a képet!szerinted egy igazi szár ilyen?

Egyébként ha olyan képek lennének amiket az eladó a saját kertjébe csinált akkor lehet pár percre még el is hinném a dolgot.

Egyébként kimegyek a kertbe kiszedem az egyik rózsa magjait szedek le képeket extra színezett virágokról majd majd a nevetségesen 500 ft-ért vettem rózsatövemből kiárulok vagy pl 8000ft-ot.Ha nem kel ki semmi, hát arról nem én tehetek,ha meg egy selejt valami lesz belőle szintén nem az én hibám mert addigra már amúgy se találsz meg az oldalon vagy pedig biztos te rontottál el valamit.Ennyit erről.

2013. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Akkor ezek kamuk?:( [link]

Bár gondoltam eddigi tudományaim alapján... Na de akkor mégis,hogy engedhetik Őket árulni? Kajak megérné,ahogy előttem írják...:/

2013. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Hogy engedhetik meg árulni?"


Miért ki tiltaná meg?


A vatera nem fogja, mert neki bevétel kiesés lenne.


Ennyi erővel a jósokat, TV-shopot és rengeteg mindent be lehetne tiltani, ami gyakorlatilag a hiszékeny és tudatlan emberek pénzére (átverésre) alapoz.



(egyébként a rózsaszínből lehet, hogy lesz rózsaszín virágú rózsa, de erre nincs semmi garancia)

2013. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Engem figyi az különösebben nem is zavarna,ha más színű lenne. Itt arról van szó,lehet-e egyáltalán rózsát magról ültetni? Köszi!
2013. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyobb csalások is vannak, s nincs illetőség kiiktatásukra, sajnos.

Azóta utána néztem, valóban lehet magról rózsát szaporítani, 6 év múlva mutatkozik meg az eredmény. Ehhez azonban hozzáteszem saját tapasztalatomat: kertemben minden magától, magról kikelt rózsa vadrózsa.

2013. febr. 10. 12:15
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet magról szaporítani, de jó eséllyel elfekszik a mag (1-2 év múlva csírázik), és valóban sokára fog virágozni.
2013. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Gyenes Balla Erika válasza:
Sziasztok! Nekem vannak rózsa magok. Hogyan kell őket ültetni, csíráztatni? Hány centi mélyre, hány fokon? Azt olvastam hogy áztatni kell 40-50 fokos vízben 4-5 napig, meg azt hogy simán egy éjszakát. Olyat is olvastam hogy fagyhatásnak kell kitenni: 2 hétre cserépbe ültetem, 2 hétre hűtőbe rakom, utána mélyhűtőbe, aztán megint hűtőbe és végül az ablak párkányra. Tudna valaki segíteni és pontos leírást adni? Előre köszönöm a választ / válaszokat! Üdv.: Erika.
2013. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!