Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon elrontottam (orchidea)?

Nagyon elrontottam (orchidea)?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy -egy nem általam gondozott- orchidea pusztulásban van. Szinte állt a vízben..


Kiszedtem a cserépből és az elrohadt gyökereket levágtam. Szerencsére még volt pár ép, úgyhogy kiszárítottam a maradék földet, de némelyik tőzegen fehér penész volt, azokat kidobtam.


De emiatt kevesebb lett a föld és mivel nem volt itthon külön tőzeg -->kb. 1,5 marok sima virágföldet jól elkevertem benne. Ebbe raktam a növényt.


Ettől a 1,5 marok 'másféle' földtől elpusztulhat?

És hogy ezek után mit tegyek hogy nagyobb esély legyen a felépülésére?



2013. jan. 1. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól a marék földtől nem fog elpusztulni. Ha a pusztulás bekövetkezik, annak a korábbi túlöntözés, ill. a pangó víz lesz az oka. Most arra figyelj, hogy ne álljon alatta a víz, a földje pedig éppen hogy csak nedves legyen. Nem érdemes újból háborgatni, átültetgetni, mert azzal csak háborgatod. Ha még van benne élet, a leírt módszerrel biztosan megmarad.
2013. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ :)
2013. jan. 1. 17:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne gombaölőszerrel kezelni. Legközelebb, ha így jársz, inkább ne ültesd el azonnal, néhány napig vígan elvan cserépen kívül is, amíg veszel neki ültetőközeget. Kb. 2 hétig meg se locsold, semmi baja se lesz tőle. Ha látsz majd rajta új gyökereket, akkor kiheverte. Tavasszal mindenképp ültesd át újra, de akkor megfelelő közegbe.
2013. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!