Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet a datolyapálmát...

Hogyan lehet a datolyapálmát ivartalanul szaporítani?

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem sehogy, esetleg mikroszaporítással
2012. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én magról szoktam, beáztatom aztán elültetem. Most van 3 db 2-3 leveles datolyapálmám + rengeteg mag ázik vízben. :)
2012. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy csináltam hogy 5 napig áztattam utána elvettem homok és palántaföld keverékbe.Ma reggelre kikeltek, egyik 1cm-s másik pedig kb. félcm-s.Dec.8-án ültettem el őket, és most kettő kikelt de még három napig várok utána szétválasztom őket ugyanis egy cserépben van 8db. mag és ma kelt ki az első kettő.
2012. dec. 29. 23:11
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdésben ez szerepel: "ivartalanul".

A magról való szaporítás az ivaros szaporodás/szaporítás.


Egyébként, ha már sikeresen szaporítottad, akkor minek kérdezed?

2012. dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy szaporíthassam dugványról, vagy valamiről!Egyébként mindenki tudja hogy mit jelent az ivartalanul szó, csak leírták,hogy ők hogy szaporították, és szerintem javasolni is akarták de már kikeltek úgyhogy későn!:D
2012. dec. 30. 08:47
 6/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A fiatal növényeidről választhatsz le tősarjakat!Arra figyelj,hogy a sarjakat egy vizszintes mozdulattal válaszd el az "anyanövénytől",majd hagyd bent a cserépben!Ha 2-3 hét után úgy látod,hogy önálló gyökereket hozott,akkor kiveheted és átültetheted!

2012. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A datolyapálma hoz tősarjakat?Nem is tudtam.
2012. dec. 31. 00:02
 8/9 zakos ***** válasza:
Hoznak, de idősebb példányok, és nagyon ritkán, szóval nem érdemes vele foglalkozni. Jobban megéri magról szaporítani, vagy megvenni a kertészetben. Ez egy nagyon olcsó pálmafajta.
2013. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azóta kint van a kertben, és 20m magas, és nem győzitek szétosztani a rengeteg finom termést, és van már kókusz is, meg banán. A vanillia meg felnő a ház falán, és saját kakaóból csinálsz csokit. És mandarin, és narancs illat szövi be a települést.
2020. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!