Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell a datolyapálmát...

Hogyan kell a datolyapálmát nevelni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy datolyapálmát, még picike, 10 cm-es levélke. Hogyan kell nevelni? Mit kell vele csinálni?

Nem szeretném, hogy tönkremenjen. :)

Előre is köszi. :)



2012. szept. 22. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem magról ültetett datolya pálmám van. Semmi extrát nem igényel. Hideget nem tűri jól, nekem keleti fekvésű szobába van téve. Sok napfény kell neki, és átlag mennyiségű víz.
2012. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kezecske. :)
2012. szept. 22. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Annyival kiegészíteném az első hozzászólót, hogy szereti a párás környezetet. Vagy permetezd vízzel, vagy egy mindig vizes agyaggranulátumot tartalmazó tálcára tedd a cserepét. Hogy szépen fejlődjön, érdemes tavasztól őszig rendszeresen tápoldatozni.
2012. szept. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én az enyémet soha nem tápoldatoztam, de nem is tenném, mert már így is majdnem 2 m magas. Igaz, már megvan húsz éve. Nem tudom, mit csinálok jól. Lehet, hogy szeretnek a növények. :)
2012. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is magról ültetett van.Amíg csak szobanövény volt, addig jó hosszú levélnyéllel hozta a leveleit, idén tavasszal kitettem a teraszra őket, és nagyon szép,sötét zöld, egészséges, erőteljes leveleket hozott rövid nyéllel.Úgyhogy tavasszal megfelelő idejű edzés után tedd ki a tűző napra, kellő méretű edényben (mert a gyökerének nagy helyre van szüksége), és locsold bőségesen.Én így tettem, és nagyon szépek lettek a pálmáim.
2012. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!