Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan szaporíthatom a szanzav...

Hogyan szaporíthatom a szanzavérát?

Figyelt kérdés
A fürdőben elég jól bírja ez a növény. Már van egy nagyon szép, bokros példányom ott, amin láttam egy kisebb sarjat egy levél tövén. Óvatosan leszedtem, majd beleültettem egy másik cserépbe. Ki fog hajtani? Vagy milyen módon szaporítsam?
2012. dec. 23. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A szanzavéra azt imádja, amikor dugig van vele a cserép. Átültetéskor (május vagy augusztus) szoktuk felezni a cserépben levő mennyiséget, és akkor is lehetőleg akkora méretű cserépbe ültetjük, amelyben viszonylag kevés szabad hely van a számukra.

Nem tudom, ez az általad átültetett sarjacska nem fogja-e túlságosan egyedül érezni magát? Egyébként nincs más mód tudomásom szerint is a szaporításukra.

2012. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Levéldugvánnyal is lehet szaporítani.

Tőzeg mohok keverékébe ültesd be a kb.8 cm-es a levéldarabokat, tedd meleg helyre, és húzz rá zacsit.

Ne felejtsd el, hogy naponta többször kell szellőztetni, nehogy berohadjon.

2012. dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Levéldugvánnyal csak a sima zöld levelű szaporítható.

A sárga szélű is kihajt eldugványozva, de sima zöld lesz.

2012. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!