Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri fóliázni?

Megéri fóliázni?

Figyelt kérdés

Remélem lesz itt Valaki,aki csinálja vagy csinálta.Már az összes "fólia" címszavú kérdést elolvastam és még mindig nem vagyok picit sem tisztába ezzel az egésszel.

Mennyi befektetéssel,milyen hasznot lehet csinálni?Mit éri meg a legjobban?Mivel nincs nagy hepaj illetve ha az van,akkor az mivel jobb?stb...


Köszönök szépen mindenféle tájékoztatást!



2012. nov. 13. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de nem értem a kérdést. Mit értesz fóliázás alatt? Miféle hasznot szerezni vele? Fóliát szeretnél gyártani? Csomagolni? Fóliasátrak építésével foglalkozni? Fólia alatt növényt termeszteni? Hajtatni? A hepajos kérdésed sem tiszta.
2012. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem gondoltam,hogy nem egyértelmű a kérdésem.Nálunk aki fóliában eladásra termeszt bármit,azt úgy hívjuk,hogy fóliázik.Hepaj alatt,meg munkát értettem pontosan.
2012. nov. 13. 20:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Megéri az biztos de sok munkával jár és érteni kell hozzá.
2012. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Régen én is fóliáztam de csak a családnak. Nem érte meg szerintem. sok volt vele a munka, a termés meg nem mindig sikerült. Vagy három szezon után abbahagytam. Azóta is termesztek itthon mindenféle zöldséget, de nem fólia alatt. sok volt vele a macera. A kertemben is nagy helyet foglalt, szóval nem érte meg annyira. Nem hiszem hogy bajlódni kellene vele maximum ha egy kicsi fóliasátrat üzemelsz be. Lehet nem kell senkinek, mindenki a könnyebb utat választja megveszi a boltba
2012. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy 18 m2-es fóliasátram van. Próbálkoztam több mindennel de csak az uborka jött be igazán a fóliában.

Idén paprikát, paradicsomot, uborkát és virágmagot vetettem a fóliába. Amikor megerősödtek mindent kiültettem csak az uborka maradt bent. Szétültettem és felfuttattam egy hálóra.

Nem számolok hasznot mert a kertészkedés a hobbim. 9 óra iroda után örülök, hogy szabad levegőn lehetek.

A nyereség a tavasztól késő őszig szedhető ízletes zöldség. Van egy 30 literes hordóm. Tele van savanyított uborkával, karfiollal meg zöld paradicsommal. Azt esszük jövő tavaszig.

2012. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak kisebb fóliám van inkább csak palántanevelőnek van.Kevés uborkát hagytam benne.Viszont a palántáim gyönyörűek voltak trágyázott földbe ültetve 1m es paprika növényeim lettek és rengeteg paprikám .Egyébként nem írtad saját részre akarsz vagy nagyot amiben eladásra termelnél.
2012. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De,a kommentemben már pontosítottam,hogy eladásban gondolkodom...:)

Én is imádok kertészkedni,úgyhogy nagyon jól hangzanak amiket írtatok!!!!:)

Köszi Mindenkinek! Várok még tapasztalatokat.

2012. nov. 14. 19:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha lopott gázzal, vagy szerzett fával tudod fűteni akkor a sok munka mellett nagy haszon van.


De ha nem fűtesz, akkor nagy a konkurencia, árverseny, így csak nagyban éri meg csinálni. (többszáz, de inkább többezer négyzetmétert jelent)


Nem kis szakértelmet tapasztalatot kíván, hogy a megfelelő vetésidőt, fajtákat, növényvédelmet, tápanyagutánpótlást, betakarítást, árképzést be tudd állítani.

2012. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
De sok értelmetlen válasz van itt. na de nekem va 7x300m2 foliám én tv paprikát termesztek és megéri csak nagyon sok az induló összeg kb. 100 ezer foliánként (mag tőzeg palántanevelés stb) ha jól megy minden akkor 400-500 ezer haszon van egy folián de csak ha jó az ára a paprikának
2013. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha kisebb fóliát csinálsz kb:40-100nm közöttit akkor,tudsz alá paprikát meg amit palántának el lehet adni,olyan haszonnövényt/zöldségeket:D

Na szóval,a nagy részét eladod(profit),a többit a fólia alatt kineveled ,és termesztésre megtartod/felneveld.

Neked is lesz pl:paradicsomból befőtt,lekvát,savanyúság...ahogyan a paprikából is...

És amit nem él fel a család,azt kis maradékot is eltudod adni...

ja

2014. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!