Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy 1000 négyzetméteres...

Van egy 1000 négyzetméteres kertem de nincs sok időm. Mivel lehetne beültetni, ami időtakarékos és megéri?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fűvel + tujákkal, aztán venni rá 3-4 birkát vagy kecskét, hadd legeljenek.
2012. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi.....
2012. febr. 23. 09:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a kecske jobb fűnyírásra, mert szebben tépi a füvet. Lehet hülyeség, nincs tapasztalatom, csak a falubeliek mondják. Mindenesetre az még akár tejet is adhat, bár ha nincs időd akkor mindegy. :)
2012. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha terménykert, akkor gyümölcsfát ültetnék. Idény-, szükség szerinti karbantartás a teendő.


Ha a kikapcsolódást szolgálja, akkor örökzöldeket ültetnék és fenyőháncsot szórnék a kert egy részére.

Ha 5-6 centi vastagon teríted le, nem nő alatta gaz, de pótolni kell. Nem túl olcsó, de nincs vele egy ideig gond.

2012. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sztem is fűvel, vegyél pár fenyőt meg tuját aztán kész. Veszel egy olcsóbb fűnyírótraktort, azzal pillanatok alatt letudod nyírni.
2012. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdező hasznot szeretne nyerni belőle, tehát a füvesítés és tuják ültetése ebből a szempontból nem jó! Legalábbis nekem az a szó, hogy "megéri" ezt jelenti :)


Háát, az az igazság, hogy 1000 m2 nem olyan nagy, hogy kevés munkával megérje bármit is termeszteni rajta.


Anno, mikor mi megvettük a telkünket (800 m2) kukoricával volt bevetve. Nem tudom, hogy az előző tulajnak megérte e, de gondolom nem akarta, hogy csak úgy ott álljon a föld üresen, gazosan.


Szerintem én is gyümölcsfákat ültetnék. De az állattartás se rossz ötlet :) Egy részére fákat, és egy kisebb részére pedig tyúkokat terveznék. Lenne gyümölcsöm, amiből még eladni is tudnék, mindig lenne friss tojásom, meg baromfihúsom. (kecskét azért nem, mert nem szeretem a kecsketejet:)) )

2012. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kecskét???? VÉLETLEN SE! Leeszik az mindent, még a kerítést is. Csak ésszel kérem!!!!
2012. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm eddigi válaszokat de ha még vannak ötletek, szerretettel várom őket..
2012. febr. 23. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:

a gyümifa jó ötlet. viszonylag kevés ráfordítással élvezhető a termés :) pótapumnál málnabokor is van, isteni :D

valamint ültetnék fenyőt is, csak a látvány kedvéért.

2012. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én diófát ültetnék. Ugyan kell egy 5-6 év, mire értékelhető mennyiségű diót szedhetsz le róla, de ez más gyümölcsfákkal is így van. Viszont nem kell permetezni meg semmi ilyesmit, csak ősszel leverni a diót. Nekünk 6 nagy diófánk van, 4-5 zsák diót teremnek minden évben. Mondjuk el is fogy :D

Annyi van, hogy egyszer neki kell állni és meg kell pucolni a diót, ha el akarod adni. Ezt úgy érdemes, hogy egyik hétvégén összeül a család, valaki töri, a többiek pucolják, így hamar megvan. Aztán a pucolt diót elég jó áron, 1500-2000 Ft-ért el lehet adni.

2012. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!