Kezdőoldal » Otthon » Kert » Otthoni hobbikert ásása/trágyá...

Otthoni hobbikert ásása/trágyázása hogyan javasolt?

Figyelt kérdés
Otthoni hobbi kiskert, kb 30-40nm két éve ültetgetek bele, eddig azt csináltam, hogy tavasszal teljesen felástam pár héttel a palánták kiültetése/magok eltevése között. Most viszont szeretnék valami hasznosabbat csinálni. Érdemes ősszel is felásni csak úgy? Esetleg tegyek bele egy adag trágyát? Mi lenne a legjobb? Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.
2012. okt. 28. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szeptemberben felásva könnyebb lesz kezelni a tavasszal ültetéskor. Trágyát az ültetett növények alá-mellé kell majd.
2012. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Trágyázni érdemes ilyenkor ősszel is, vagy csak tavasszal? Illetve a komposztálóban létrejött földet ami már fekete azt mikor kéne beforgatni?
2012. okt. 28. 20:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Már most trágyázhatsz bedolgozva gyorsabban bomlik.
2012. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ősszel kell ásni, akkor kell a komposztot is beleforgatni.
2012. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tudsz szerezni istállótrágyát, az a legjobb. Most beásva még az sem baj, ha nem különösebben érett, mert tavaszra megérik, ha el van keverve földdel. Nyugodtan mehet 10 kg/m2. Aztán évente legalább 5 kg.

Tavasszal csak teljesen érett, föld állagú trágyát szabad használni.

Ha nincs trágyázva, homokot elég tavasszal ásni, de kötöttebb földet mindenképpen ősszel, és minél mélyebben átforgatni. A hantokat nem kell szétütögetni, minél darabosabb, annál jobban átlevegőzik télen a talaj, plusz a fagy a mélyebb rétegeket is felpuhítja, porhanyítja. Tavasszal csak el kell simítani a felszínt.

2012. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 doboszoli ***** válasza:

Az őszi ásásnak nincs párja!

A fentebb javasolt (érett!!) szervestrágya/komposzt mellé adagolj némi foszfor, és kálium hatóanyagú műtrágyát, ez az alaptrágya.

Tavasszal, a már kikelt növények kaphatnak nitrogént fejtrágyaként, de ha elegendő, és jó minőségű a szervestrágya, ez el is maradhat.

2012. nov. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, eszeveszettül nem szeretnék trágyázni, kicsi a föld, és nem használom ki, szóval anélkül is jó lesz szerintem :)
2012. nov. 4. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam a kiskertet, hogy ősszel felásom durván átforgatva de jó mélyen. ehhez keverek szarvasmarha trágyát és hagyom pihenni tavaszig. én elég sok trágyát szoktam szerintem használni, mert a kiskertünkben évekig voltak tuják és elég rossz a föld, nem tudom mekkora terület de egy jó nagy zsákot megpakolunk ismerősnél minden ősszel csordultig:) na ezt beleforgatni alaposan. tavasszal pedig újra felásom (persze gyengébben, nem olyan erősen, mint ősszel) és finomítom kapával meg gereblyével. ezután pedig várom, hogy az ibolyám kihajtson megint :D

mi virágoskertnek használjuk egynyári virágokkal. de így elég puha lenne bármilyen szerintem zöldségekhez is, tavasszal szerintem én is azokat palántázok virágok helyett. anyum lehet nem örül majd neki, de azt a kertet már megkaptam saját felhasználásra :D

trágya helyett használhatod az érett komposztot is :)

2012. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 doboszoli ***** válasza:
Ha "eszeveszettül" nem szeretnél trágyázni, és "szerinted így is jó lesz", akkor mi a f...t.enét kérdezel??
2012. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!