Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet a felfelé kúszó,...

Hogyan lehet a felfelé kúszó, indás epret, és a sima földi epret kiteleltetni?

Figyelt kérdés

Tavasszal ültettem 10 db felfelé kúszó eper palántát, (ami tavasztól az első fagyokig termő)és ez az első tél amin át kellene teleltetni őket....

Az indákat szabad kikötni, felkötni valahova, vagy inkább télre hagyjam a földön? Érdemes valamivel betakarni, vagy hadjam csak szabadon, és simán átvészeli a fagyos telet is?

Nem szeretném ha elfgynának, mert elég sok munkám van benne!


2012. okt. 27. 02:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A sima eper áttelel. A futót nem tudom.
2012. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden epernek csüng az indája, úgy mint ahogy ennek is. Ennek az epernek az a különlegessége, hogy az indákon is hoz virágot, és többször terem egy éven. Tavasszal ki kell törnöd az első virágokat, így készteted a növényt az indák fejlődésére. Ezt az eperfajtát ültetőzsákokba szokták ültetni, és karózzák az indákat, ettől ilyen mutatós.

Én 8-10 fokon szoktam teleltetni, minimális locsolással.

2012. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!