Kezdőoldal » Otthon » Kert » A stihl láncélezéshez mit...

A stihl láncélezéshez mit ajánlotok a sima kör reszelőt vagy a gépi élezést?

Figyelt kérdés
2012. szept. 10. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szervízben 500 Ft-ért profi módon megélezik, nem érdemes házilag kínlódni vele.
2012. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Én próbáltam magam reszelni hozzá való kézi reszelővel, de nem egyszerű, könnyen ellehet rontani.

Vettem egy elektromost és azzal jó.

2012. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 dirtboy ***** válasza:
ha nem tudsz kézi módszerrel reszelni láncot akkor inkább vidd be éleztetni.
2012. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Valójában nem bonyolult dolog a reszelővel élezés, minimális műszaki érzéket igényel! Egy satu sokat segít, de ha a földön van a gép, akkor sincs baj. Akkora reszelőt kell alkalmazni ami kitölti a szemet, vagy leolvasod a lánc dobozáról, de az is lehet hogy be van ütve a láncba. Megszorítod a fékkel a láncot és a gép orra felé tolod a reszelőt úgy, hogy a sorját a láncszem elülső-külső oldalára dobja! A szög adott azt látod, a sorja maradhat a láncon, annál jobbat harap majd a gép. A reszelővel mindig (és csak!) előre dolgozzál! Egyszerre csak egy oldalt reszelj, fokozatosan haladj hátra, majd előre tekerd a láncot! Ha kész van egy oldal, akkor válts fogást, és mehet a másik oldal!


Remélem segítettem! Üdv.

2012. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
vetem 1 gépi élezőt hát azt kell mondanom hogy tényleg jobb a gépi élezés mint a reszelővel szerintem senki nem húzza úgy meg reszelővel mint géppel nameg nem olyan szögbe ahogy kell
2012. szept. 16. 07:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt te csak hiszed...
2012. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nekem 2 ismerősöm is mondta/mutatta, milyen egyszerű...

Aztán kiderült, hogy az egyiknek favágó okj-s képesítése is van, meg dolgozott favágóként is, a másik meg közút fenntartónál a kidőlt/veszélyes fákat vágta, persze mindkettő kisreszelővel élezte.



Aki évente néhány alkalommal használja pár órát/napot, az igencsak el tudja rontani.

Úgy félreéleztem (az egyik oldat más szögben vagy élesebbre) hogy szépen elkanyarodik a fában...

Pedig nem vagyok béna.

2012. szept. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 dirtboy ***** válasza:
100%

szerintem is jobban meg lehet élezni egy kis gépi élezővel ha ügyes az ember.

régi meló helyemen volt egy pár ember aki élezte reszelővel meg fater is tud reszelővel jól láncot élezni aztán vett a cég egy 8ezer forintos kis láncélező köszörűt.

beállítottam hogy jó legyen aztán azon éleztem meg és bizony sokkal jobb volt mint a kézi reszelős módszerrel elért eredmény,ezt még az idős kollégák is elismerték akik elég ferde szemmel nézték a kis köszörűt.

igaz hogy nagy oda figyelés kell és jó szem hogy tényleg jól meg is köszörüld a kis géppel de ha ügyes vagy akkor nagyon jól megtudod csinálni.


a kézi reszelős élezés azért is ilyen elterjedt mert a favágóknak az erdőn sűrűn kell láncot élezni és ők rá vannak szorulva arra hogy ott helyszínen reszelővel élezzék,de hogy a kézi reszelő jobb mint a gépi élezés az nem igaz.

2012. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Blaiseboy válasza:
48%

Gépi élezéssel hamar elkopik a lánc.

Kézzel is hamar rá lehet érezni, max. ha nagyon elrontod, vidd éleztetni. Sok lánc árát meg lehet spórolni vele.

Szerintem megéri befektetni.

2013. febr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 keoma válasza:
48%

Igaz,hogy 34 évesen kb 10-12 évi erdei tapasztalat van mögöttem, de tényleg nem nagy dolog a láncot kézi reszelővel élezni, aki vágja a dolgot sokkal jobban megélezi mint a gépi élezés!

Max az éleztessen géppel aki ritkán fűrészel, egy gépi reszelés, kb felér 3 reszeléssel, tehát sokkal előbb kopik a lánc! Aki meg gyakrabban fogja kezében a frészt az meg tanuljon meg, mint írták nem kell egetrengető műszaki érzék hozzá.

2014. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!