Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elültettem egy citrom magot.3...

Elültettem egy citrom magot.3 hét után nem bírtam tovább meg kukkantottam, hogy miért nem nől, ekkor láttam, hogy lefele csírázik :s azóta piszkáltam egy picit és mindig lefele akar menni :s ez lenne a gyöke?

Figyelt kérdés

2012. okt. 11. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem nől, hanem nő, és igen, az a gyökere lesz.
2012. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

A nől is helyes a régi helyesírási szabályok szerint. Sőt, helyesebb is ,mint a nő.

A nől jelentése, hogy valami növekszik.

A nő jelentése, hogy egy nőről van szó.

Ma már csak a nőt használják.

2012. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a gyökérkezdemény. A citrusféléknél a szárkezdemény később fejlődik ki.

Ha lehet, ne piszkáld, mert elég sérülékeny.


Dísznövénykertész vagyok, az előző nyelvtani vitába nem kívánok belefolyni, de mindkét alak elfogadott.

2012. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mikor megfelelő méretű gyökeret fejlesztett, kiemeli a szikleveleit is a földfelszín fölé. És ha nem piszkálod halálra, növekedni is fog :-)

Tényleg ne piszkáld, tudja ő, hogy mi a dolga, merre kell haladnia, tudja hogy mi az a geotropizmus...

2012. okt. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ültessél még pár magot, cserépbe, és ellenőrizd őket naponta, vagy gyakrabban. Így lesz kellemes elfoglaltságod, és nem fogod azt az egy növénykét állandóan piszkálni, növés közben...ja, és nem gyöke, hanem gyökere. Ezt fejleszti ki először a növény, hogy belekapaszkodjon a földbe, és azon keresztül felszívhassa a tápanyagot, és a nedvességet. És már indítja is a felfelé törő hajtását
2013. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden növény először gyökeret hoz. Ha először hajtást hozna eldőlne. (és nem vagyok kertész csak így logikus).
2013. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
már nem aktuális mert van egy mini fám:)
2013. júl. 24. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!