Kezdőoldal » Otthon » Kert » Adhatom - e a bonsai tápoldato...

Adhatom - e a bonsai tápoldatot a kis citromfa palántámnak?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve pusztult el a bonsai-om és így megmaradt majdnem az égész üveg (agro) folyékony ápoldatom.Nem ártana a palántának vagy a szobanövényeknek?

2012. aug. 24. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A különböző tápok arra valók, amire készültek.

Minden növénynek másra van igénye, a tápokban ennek megfelelően más-más arányban vannak adagolva a makro, illetve mikroelemek.

Citromnak semmiképpen ne adj mást, csakis citrom tápot, bár sok értelme nincs mert nagyon gyenge. Ha kétszer annyit teszel bele, még megfelelhet, de időnként adj rendes növénytápot is!

2012. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha egy éve pusztult már ki a bonsai, azért nézd meg a tép nem járt-e még le.
2012. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Citromnak én is citrustápot adnék, de jó lehet a mediterrán növényeknek való táp, esetleg az általános. Viszont én nem lépném túl az előírt dózist, mert az többet használhat, mint árthat.

A bonsai tápoldatot én egyébként is hülyeségnek tartom, mert más igénye van mondjuk egy japán juhar bonsainak, egy fikusz bonsainak, egy azálea bonsainak meg egy borókabonsainak. A bonsaioknak is specifikus tápot adnék (pl. borókának örökzöldeknek valót, egy fikusznak levéldísznövényest), de kisebb dózisban, mint amennyit előírnak.

2012. aug. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!