Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csonkítható a pálma gyökérzete...

Csonkítható a pálma gyökérzete? Ki tudja ezt megmondani?

Figyelt kérdés
Át kellene ültetnem a sokéves cserépben magról nevelt lószőr pálmám, mert már nagyon kinőtte a helyét. Azonban a cserepe már így is hatalmas,alig tudom télre meleg helyre vinni, nem szeretnék még nagyobbat edényt.A föld frissítéséhez meg kellene a gyökérzetét kisebbíteni, de lehet-e ?? Nem fog tönkremenni a féltett, gondosan nevelgetett pálmám?

2012. okt. 9. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet, nem lesz baja:)


[link]

2012. okt. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A többi növényt szoktam így gyökérmetszeni, de a pálmámat még nem mertem, inkább mindig nagyobb cserepet vettem neki.Most azonban már nem tudnám hová tenni az óriás cseréppel.Persze ha megnézem a kertészetekben milyen pici cserépben milyen óriás növények-pálmák vannak, akkor talán nem lesz baj, ha jól megcsonkítom a gyökerét, friss földdel beiszapolom, aztán mehet a telelőhelyére, az ablakos pincébe.

2012. okt. 9. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha MOST levágod a gyökér egy részét, utána beiszapolod, akkor garantáltan elpusztul.


IGy csak tavasszal lehet egy növényt kezelni, mert a gyökérmetszés után eleve hajlamos arra, hoyg rothadni kezdjen. Teleltetni meg csak nagyon jól begyökeresedett növényt szabad, mert különben tönkremegy.


Inkább várd meg ezzel a tavaszt, most úgy teleltesd, ahogy van

2012. okt. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na,most elbizonytalanodtam.Eddig mindig minden növényemet ősszel ültettem át, gyökeret csonkítottam ,stb. semmi bajuk nem lett. Csak pálmát nem ültettem át,gyökeret nem csonkítottam. Na, most mit csináljak?
2012. okt. 16. 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!