Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit scináljak a fügefámmal...

Mit scináljak a fügefámmal hogy ne fagyjon el a télen?

Figyelt kérdés
12fiatal fügefáról van szó. Ezen kívül még van egy pici diófám is. idén nyáron kelt ki. Mit csináljak, hogy kibírják a telet?

2012. okt. 3. 10:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, *csináljak.
2012. okt. 3. 10:03
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, a Google úgy működik, hogy beütöd a kért információt,és pár mp alatt hozza is...

[link]

2012. okt. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

A gyakorikérdéseket meg azért találták ki, hogy fel lehessen tenni ilyen kérdéseket (is).

Szóval, amennyire lehet, be kell fedni télre. Ha nagyon fagyzugos helyen van, akkor általában az sem segít.

Mi pl. csináltunk köré betonvasból vázat, körbetekertük fóliával, ill. megtöltöttük avarral. De mivel fagyérzékeny fajta volt (egy nyaraláskor délről hoztuk a hajtást), és elég hűvös helyen lakunk, mindig tövig visszafagyott, a leggondosabb takarás mellett is. A tövéről így is újrahajtott, de mire kellően megerősödött volna, és kezdte hozni a terméseket, addigra ismét jött az ősz. Kb.6-7 évig kinlódtunk vele, végül kiszedtük. A dió már inkább a mi éghajlatunk növénye, én nem is tennék rá takarást.

2012. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2012. okt. 3. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kukoricaszár~kévékkel szoktam körberakni.

Az elmúlt tél viszont olyan kemény volt,hogy ez sem óvta meg. Az újrahajtásból most érik a második termés,első nem volt.

2012. okt. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!