Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell elvetni a magot?

Mikor kell elvetni a magot?

Figyelt kérdés

Szóval van 2 gyümölcsfánk, ami sajnos nagyon a végét járja. Idén már csak 2-3 szem termés volt rajta. (Barackról és szilváról van szó)

Ha azt a pár magot eltennénk pl egy nagyobb virágládába vagy valami hasonló nagyobb helyre, akkor megeredne magról?

Vagy inkább szabad földbe?

ÉS mikor kell elültetni? Ősszel, tavasszal?


Köszönöm előre is a válaszokat :)


2012. szept. 21. 22:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azért ezen a több, mint 50 százalékon vitatkoznék. Oké, hogy részben tovább örökli az anyanövény tulajdonságait, de az apanövényét is (ami beporozta), és nem feltétlenül csak a jó tulajdonságokat. Lutri, hogy mi lesz belőle, 5-6 év múlva kiderül. Az oltványnál meg 2-3 év múlva tuti azt kapod, amit szeretnél. A talajigény meg elsősorban az alannyal van összefüggésben, nem a nemessel. Részben a növekedés is (lásd a birs alanyra oltott, törpésíteni kívánt körtét, almát), de ezügyben valóban szerepe van a nemesnek is. De olyanról még nem hallottam, nem tapasztaltam, hogy ugyanazon fajta gyümölcs, ugyanolyan körülmények közt, ugyanolyan alanyra oltva másképp növekedett volna. Ha csak nem mutálódott.

Nagy kertem van, saját célra sok gyümölcsfát oltottam már, és volt, hogy a magról kelt, alanynak szánt fa mégsem lett beoltva. Szinte mindig ki lett vágva, mert közel sem hozott olyan minőségű termést, amilyet egy oltvány. Pedig elsősorban a régi magyar fajtákat részesítem előnyben.

2012. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!