Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vetőmagot Tápiószeléről?

Vetőmagot Tápiószeléről?

Figyelt kérdés
Nem tudom járt-e már valaki Tápiószelén vetőmagért. Ha igen, kérem írja le hogyan történt mire kell felkészülni, mik a tapasztalatai. Érdekelne a dolog, de nem tudom megérné-e.
2012. szept. 16. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen vetőmagot szeretnél, és honnan jönnél ?

Itt csak inkább csomagolás folyit. Ezt a vetőmagot az országban bárhol meg tudod vásárolni.

2012. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az Agrobotanikai Intézetben vannak őshonosok növények, amit már a vetőmagboltokban régóta nem lehet kapni. Egyenlőre csak mikéntje érdekel, mert nagyon sok olyant lehet hallani, hogy itt valami csuda jó újravethető vetőmagokat adnak. Egyébként a Kisalföldön lakom. Lehet te nem is erre gondoltál?
2012. okt. 7. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Én idén igényeltem tőlük, a www.nodik.hu oldalon teheted ezt meg, következő szezonban legközelebb. Kirakják az oldalukra a tájfajták listáját amelyekből lehet igényelni. Személyenként 10 db botanikai mintát lehet igényelni. Lehet 10 adag egy adott fajtából, vagy 10 különböző fajta... Ezeket már kereskedelemben nem lehet kapni. Küldenek egy megállapodást és termesztési adatlapot, a termesztési folyamat naplózására(amit majd év végéig vissza kell küldeni kitöltve). Aláírod visszaküldöd a megállapodást, és jönnek a magok/vegetatív szaporítóanyag. Az adott évben el kell ültetni. És természetesen a magfogás a lényeg, hogy az adott fajtát fenn tudjad tartani.
2013. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2013. ápr. 4. 04:58
 5/5 NöDiKPéter válasza:

Tisztelt Érdeklődők!


A Növényi Diverzitás Központ évente kétszer, a tavaszi és őszi vetéshez kapcsolódóan, lehetőséget biztosít magkérésre. Részletekért, kérjük, látogassák meg intézetünk honalapját (www.nodik.hu), ahol a "Génbanki minta" menüpont alatt olvashatnak magáról a kérés folyamatáról, feltételeiről, illetve az aktualitásokról. További kérdésüket kollégáink készséggel várják a mintakeres@mail.nodik.hu illetve az onfarm@mail.nodik.hu elérhetőségeken.


Üdvözlettel:


Növényi Diverzitás Központ

2014. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!