Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ajánlanátok nekem szobanövénye...

Ajánlanátok nekem szobanövényeket amik szeretik a meleget és a sok fényt, vagy ami "igénytelen" növény?

Figyelt kérdés
Előre is köszi
2009. júl. 28. 22:02
 1/5 anonim válasza:

Kaktuszok szépek tudnak lenni, és tényleg nem igényelnek sok odafigyelést.

Továbbá Diffenbachia is kedvelt szobanövény, ha figyelsz a páratartalomra szép is marad, és könnyen szaporítható.Vigyázni kell vele mert mérgező.

Filodendron-ok (Philodendron) is kedveltek, igényességet nem igénylő növények:)

2009. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én is a kaktuszt mondanám ha teljesen igénytelent akarsz!Ha nem locsolod túl el nem pusztul!!!Én nem szoktam locsolni csak a kezemmel intek rá vizet ennyi!!!!télen 6 hónapig nem locsolom mert nem is kell, 6fokos helységben érzi jól magát legjobban télen,de ha szobába viszed akkor sem lessz semmi baja a 25 fokon.


Én sok sok kaktusztálakat csináltam , sóderba ültettem olcsó is, és szép is, és a tetejére sok kavicsot tettem és kis kagylókat. amúgy nagy kerámia tálba ültettem

2009. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Citromfa!Nem kell neki más csak sok fény, sok viz meleg4és még terem is!Nekem is van
2009. júl. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm ezek nagyon hasznos tanácsok:)
2009. júl. 29. 07:35
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem sem a citromfa sem a banánfa nem jött be!ha már sok viz kell neki és sok fény tehát minden ami egy növénynek kell akkor nem a legkönyebb tartásúak közé tartozik. mondjuk hogy mész el melette nyaralni?csak ugy ha anyukádékhoz elviszed addigra őt!!!Na én imádom a növényeket több darabom van mert vannak dézsásaim kertem is teli van de amiről beszélünk hogy szaba növény és házamban nem szeretm a pipera polcokat ,falon a képeket, meg ilyesmik de viszont teli vagyok növényel ez olyan természetes.!És van sokfajta növényem viszont amit locsolni kell azokat hát időigényes oly módon hogy figyelni kine száradjon.Nem egy növényem van aminek folyton vizesnek kell lennie a földjének!!!!!Gyertekek melett ezt könyen el is felejtem!!!!!Viszont ezt tudván kezdtem el nyűjteni a kaktuszokat!!!Nekem bejött!Szereti a fényt, de egyik csórit kissé sötétebb helyre tettem mégsem lett baja!viszontha sötét helyen van ,akkor nyáron nem szabad kitenni napra mert megég.
2009. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!