Kezdőoldal » Otthon » Kert » Át lehet még ültetni?

Át lehet még ültetni?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves vérszilva fánk..., de nagyon rossz helyen. Amikor elültettük, még nem alakult ki a kép a kertről, most viszont már, hogy berendeztük (nyársaló, gyerekjáték, pavilon), útban van és árnyékot sem úgy ad, hogy az nekünk jó lenne. Tudom, egyszerűbb lenne a "hozzávalókat" átrendezni, de keskeny kert miatt nem mindegy, mit hova teszünk. Arra gondoltam, talán most ősszel még átültethetném a fát. Vajon túlélné, vagy már nem szabad megbolygatni? Még nem nőtt hatalmasra, de már nem is vékonyka...
2012. aug. 21. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha Ausztráliában élnél akkor így:

[link]


Én próbáltam átültetni hasonló korú vérszilvát de nem fogta meg.

Akkor van esély ,ha az ágait jól visszavágod és jól belocsolod amikor elültetted és még utána is öntözöd.

Ha nem vágod vissza az ágait akkor szerintem esélytelen.

2012. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Besz@rás, mik vannak..., így tényleg egyszerű átültetni! :-D Hát félek, hogy nem maradna meg, mert egyébként nem akarnék megválni a fámtól, egyszerűen csak azt szeretném, hogy minden szempontból jó helyen legyen.
2012. aug. 21. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon rizikós...
2012. szept. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Húú, de bizonytalan vagyok! És mindjárt itt az ültetéses időszak...
2012. szept. 3. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megpróbálnám.

Legrosszabb esetben újat kell majd ültetni. De ha ott marad, ahol van, akkor soha nem leszel elégedett a kerteddel.

2012. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hajlok az átültetés felé, de a férjem kinyír, ha nem marad meg a fa! :-)
2012. szept. 5. 06:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!