Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehetne egy kb 50 m2-es...

Mit lehetne egy kb 50 m2-es területre ültetni, amit utána nem kell állandóan gondozni?

Figyelt kérdés
Egy házhoz tartozó nagyobb füves telken felástam egy ekkora részt még tavasszal, de rájöttem, hogy nincs időm rá, hogy a veteményezéssel bajlódjak. Most felverte az egészet a gaz, tele van labodával, meg parlagfűvel. Ősszel esetleg újra ásnám, de nem szeretném visszafüvesíteni. Van valami olyan virág, vagy haszonnövény, amivel be lehetne vetni a egy ekkora területet akár ősszel, akár majd tavasszal, és amit utána nem kell állandóan gyomlálgatni, locsolgatni? Néha meg tudom csinálni, de nem tudom ezzel tölteni a fél életemet. Maga a terület erdei talaj, meleg, napos rész.
2012. aug. 12. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
tuja, örökzöld bukszus.
2012. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valami talajtakaró növényt lenne érdemes:

[link]

2012. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megvan! Tényleg a talajtakaró növények lennének ideálisak, erre nem is gondoltam. Próbálok majd pár igénytelenebb fajtát választani. Velük talán az lehet a gond, hogy ahogy látom, inkább árnyékkedvelők, és nálam napos rész van, de ez megfelelő faj választása azért megoldható.


Fafélét nem akarok, mert még reménykedek, hogy majd egyszer talán vissza tudom alakítani veteményeskertté, de mostanában nem nagyon.

2012. aug. 12. 20:05
 4/5 anonim válasza:
A csicsóka az teljesen igénytelen. Még ki sem tudod irtani.
2012. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tetszik a csicsóka is, elég igénytelen és szaporodóképes. Már csak azt nem tudom, honnan vegyek vetőgumót.
2012. aug. 14. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!