Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért készülnek újabban az...

Miért készülnek újabban az ásók meghajlított nyéllel és a nyélhez képest elfordított fejjel?

Figyelt kérdés

pl:

[link]


Egyszerűen nem értem, hogy a hagyományos egyenes nyelű párhuzamos fejű ásóknál ezek miért jobbak??? Van valakinek tapasztalata? Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet ezzel ásni. Akartam venni végre valami minőségi ásót, de ledöbbentem ezeken a Fiskarsokon. Olyan mint egy lapát. Hát ezzel hogy suhintasz oda egy nagyot ha kell , ha egyszer nem párhuzamos a feje??? :)



2012. aug. 7. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha árkot vagy gödröt kell ásni, ezek ahhoz nagyon jók! Nekem egy Truper van, kbsztt jó! Ha viszont a kertet kell felásni, akkor a hagyományossal többet érsz, mert a földet forgatni azzal egyszerűbb.
2012. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen azt ki is hagytam, hogy egy egész telket akarok vele majd fölásni! Gyökerek meg minden. Szóval akkor jól sejtettem! De a fiskars miért nem csinál hagyományos ásót? Persze azért örülök is, mert így jó az ami van! :) Max megélezem.
2012. aug. 7. 21:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm!!! :)
2012. aug. 7. 21:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem még, hogy a hagyományos ásóval könnyen lehet gyökereket csapkodni, ezekkel nem! Nem tudom hogy miért gyártják ezeket. Biztos nem ismerik, vagy nyugaton más a sztenderd. Esetleg nem érné meg egyeneset gyártani, mert csak horror áron lehetne kapni. Passz.


Üdv. A.

2012. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ez amolyan ásó lapát, kettős funkcióval
2012. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!