Kezdőoldal » Otthon » Kert » Almafa törzsén nőtt taplógomba...

Almafa törzsén nőtt taplógomba esetén mi a jobb? Ha mielőbb leszedem, vagy ha hagyom, hogy magától száradjon le?

Figyelt kérdés
Miért nő az rá? Elmúlt héten egyszerre több fán is megjelent!!

2012. aug. 3. 09:34
 1/2 Beviktor válasza:
Nekem is van egy idős almafám,és előfordul azon is olykor a gomba.Én leveszem,majd egy éles késsel teljesen letisztítom a fa felületét a gomba helyén,majd fabalzsammal lekezelem.Idős fákon tapasztaltam ezt a jelenséget,de többet tud segíteni ebben a témában Bálint Gazda,írj az oldalára.
2012. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bálint Gazda honlapján úgy vettem észre, hogy nem nagyon érkeznek válaszok, De majd megnézem, hogy írtak-e már ilyesmiről.


Viszont keresgéltem a neten, és véletlen azt találtam, hogy a taplógomba ehető, illetve vérző sebek gyógyítására is jó. Kérdés, hogy minden tapló ilyen, ez az almafán lévő is?? Mert akkor mindjárt meggondolom azt a leszedést... :)


Akinek van tapasztalata vagy több tudása ebben, azt kérem írjon, bármikor is talál ide!

köszönöm!

2012. aug. 3. 10:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!