Kezdőoldal » Otthon » Kert » A hagymát mikor lehet betakarí...

A hagymát mikor lehet betakarítani?

Figyelt kérdés
Magról vetettem hagymát,többfélét,és már szép nagyok, a szára kezd sárgulni, azt szeretném megtudni mikor kell betakarítani? és hogy ilyenkor kell e még permetezni valamivel?
2012. júl. 26. 08:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Optimális esetben meg kellene várni, amíg teljesen leszárad. De az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy érdemesebb hamarabb kiszedni, mert csírázik lefelé a földbe(főleg ha esős az idő) és az nagyon nem jó. Én már kiszedtem, volt benne sok száraz is, de legalább a 30%-ának még megvolt az elsárgult szára. Ezeket levágtam és napra kiterítve még legalább egy hétig szárítgatni fogom. Így jövő év márciusáig nekem eláll. Lehet, elállna tovább is, de addigra mindig elfogy.
2012. júl. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!