Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan csináljak komposztálót?

RESET kérdése:

Hogyan csináljak komposztálót?

Figyelt kérdés

Ásnék egy gödröt és beledobnám ami megmarad ha ugy jó.

mi lehet ez?

ősszel hasznositsam?

Alma mehet bele, mert van szép számmal.

kajamaradék?



2012. júl. 22. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nem muszáj gödröt ásni, elég ha csinálsz neki egy kb. fél-1 méter magas keretet. Igen mehet rá alma meg minden olyan ami el tud rohadni, de kajamaradékot semmiképen ne tegyél rá. Mi oda öntjük a lenyírt füvet, megmaradt gyümölcsöket, konyhai hulladékok( krumplihéj, hagymahéj, kávézacc, salátalevél..) meg ősszel a leveleket. 1 éven belül, ha nekiálsz akkor lesz már igazi komposztod. Nagyon jó például bekeverni fele-fele arányban bolti földdel és mehet a balkonládákba, de ha csak komposztföldet raksz, akkor is szépek lesznek a virágaid.
2012. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én szereztem három raklapot, abból csináltam a keretet. Étel maradékot nem való a komposztba, de az ételek előkészítésekor keletkező növényi hulladék az mehet bele.

Néha elegyengetem a tetejét, jól meglocsolom és terítek egy vékony réteg földet a halomra.

Van egy lyukacsos vaslemezem kb. 2 cm-es lyukakkal. Tavasszal azon rostálom át a komposztot. Ami átmegy a lyukon azt az ágyásokra terítem, a többi meg megy vissza a komposztálóba.

2012. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 titak ***** válasza:
Krumpli-, hagyma-, fokhagymahéjat ne rakj a komposztálóba. Avval csak a betegségek terjedését segíteg!
2012. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!