Kezdőoldal » Otthon » Kert » 3 hete építettünk kerti...

3 hete építettünk kerti tavat, miket tegyünk bele? (részletek lent)

Figyelt kérdés
A tóba pár napon belül hozunk 20-25 db növényt, eddig 9-et raktunk bele. Van bennt 12 db aranyhal, koi vegyesen. A tó kb. 8 köbméter. Sok utána olvasás után, arra jutottunk, h a szűrő berendezést házilag építjük ki, mert különben elég borsos ára van. Kaptunk ismerőstől egy szivattyút, ami 50W-os, 1750 l vizet forgat óránként, de már elég öreg, ezért néha "érdekesen" működik (leáll, stb.). Az az ötlet támadt, h veszünk egy ilyen szivattyút: [link] Szerintetek ez nem túl nagy egy ekkora tóba? Mekkora dobozba, ládába kell csinálni egy ekkora tóhoz szűrőt, amit erre kötnénk rá? A másik dolog, hogy ez a szivattyú a parton lenne. Nem árt neki az eső? Válaszaitokat előre köszönöm.

2012. júl. 19. 22:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*Esetleg a láda ki és bemeneti nyílásaira, hogy a legcélszerűbb kialakítani a cső csatlakozókat, hogy jól szigeteljen?
2012. júl. 19. 22:05
 2/12 dirtboy ***** válasza:

ez nem lesz jó,ez nem kerti tóba való szivattyú.

és különben is ez merülő szivattyú,tehát a vízben kell lennie nem lehet a parton.

a szűrők szivattyúi általában kis kerti tó szökőkútjának a szivattyúja.

40w 2200-2500liter/h teljesítménnyel.

az bőven elég lesz a 8 köbös tavadba.

flexibilis csővel vezetheted a vizet a szűrő dobozához.

uv-c lámpa lesz a szűrő előtt vagy milyen szűrőt terveztél?

2012. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elég egyszerű szűrőre gondoltam, zeolittal, aprókaviccsal, habszivacs, ilyesmik. A doboz méretét, nem tudom mekkora legyen. Esetleg ha tudsz normális árban ilyen szivattyút, amit írtál az imént, akkor azt belinkelhetnéd. Elég zöldfülű vagyok még a témában, de gondolom ez látszik is, ha hülyeségeket írnék, azért elnézést:)
2012. júl. 19. 22:37
 4/12 A kérdező kommentje:
Amit még tudnod kell, bár nem tudom menyire fontos, a szűrő 2m-el feljebb lesz mint a szivattyú, tehát oda kell felpumpálni a vizet, és ez a víz egy kis patakon csorog vissza.
2012. júl. 19. 22:44
 5/12 dirtboy ***** válasza:

ez elég jó árban van,az egyik szivattyúm ugyan ilyen

[link]


a csövet le kell venni,pontosabban nem kell rá feltenni és mehet a tövére a cső amin szállítja a vizet a szűrődbe.


egyébként meg lehet oldani hogy tiszta legyen a vized és ne kelljen bele szűrő.

nekem sincs szűrőm és elég tiszta a víz.

2012. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 dirtboy ***** válasza:

ja az úgy már más,akkor ez a szivattyú kilőve.

akkor kell egy nagyobb teljesítményű viszont annak az ára is magasabb.

mondanám azt ami nekem van de sajna már nincs ott ahol vettem és máshol sem láttam.

holnap nézek neked egy szivattyút hátha van valami jó árban.

2012. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Éspedig hogyan?:)
2012. júl. 19. 22:55
 8/12 dirtboy ***** válasza:

hú mekkora mázlid van,meg is van,ugyan ilyen van nekem.

kicsit sokat fogyaszt de bivaly erős legalább, és olcsó.

[link]

2012. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dirtboy ***** válasza:

növényekkel,a növények tisztítják a vizet és elszedik a tápanyagot az algáktól.

kell pár növény aminek a gyökere rendesen a vízben van nem tégliben és tiszta lesz a víz csak be kell állnia a biológiai egyensúlynak.

2012. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged, akkor ez úgy tűnik megoldódott.
2012. júl. 20. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!