Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideámnak kókad a levele!...

Orchideámnak kókad a levele! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Öntöztem,napfény elég neki,páratartalom jó,csak pár napja van nálam.Helyét nem változtatom,mindenhol megnéztem,betegségnek semmi jele rajta.

Mi lehet a baj?

(amúgy lepkeorchidea ha számít)


2012. júl. 13. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orchideát máshogy nem lehet megölni, csak túlöntözéssel. Ha a gyökere elrohad (márpedig az hamar megesik a bolti szivacsos-földes közegben amiben vásároljuk) akkor a levele is kókadni fog. Nézd meg a gyökerét, ha sok és zöld akkor jó. Ha 2-3 csak és barna, akkor kirohadt.
2012. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még csak négy napja kaptam,azóta van meg.A gyökerei zöldek és tuti nem lehet túlöntözés!Akkor nem ilyen volt,amikor kaptam,azóta én nem öntöztem még.

Akkor valami más lehet a baj?

amúgy köszi kicsit megnyugtattál :)

2012. júl. 14. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem van vagy 20, még amikor az elsőket kaptam akkor nyírtam ki talán kettőt, mindkettőt öntözgetéssel meg spriccelgetéssel. Mióta békén hagyom őket és nem akarom túlszeretni, azóta virul mind.

Ha nem vagy benne biztos hogy meg kell-e öntözni, akkor még nem kell megöntözni.

2012. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

néztem a gyökerei szép egészségesek,zöldek,jó vastagok.

de most lettem figyelmes rá,hogy pár virága elvesztette úgymond a tartását vagy hogy is mondjam,11 virág van rajta + bimbók is (4db),de még semmit nem haladt.de négy nap nem egy nagy idő tehát...:)

2012. júl. 14. 20:40
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Öntöztem- azóta én nem öntöztem még." ????


Ha valóban nem öntözted meg, lehet, hogy ráférne. Ha a levele és a virága is kókad.

2012. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi,azóta (tegnap) már megöntöztem.a kérdésbe amit írtam,csak arra értettemm,hogy kicsit meglocsoltam a levelét,ennyi korábban.egyelőre semmi javulás!
2012. júl. 15. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!