Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történhetett a lithopsommal?

Mi történhetett a lithopsommal?

Figyelt kérdés

Néhány napja kaptam egy ilyen "kavicsnövényt". Nagyon szép zöld volt, de most egyik napról a másikra besárgult, vagy nem is tudom mi történt....nagyon csúnya lett.

[link]


2012. júl. 12. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószinüleg leégett a napon. Gondolom, ahonnan kaptad, ott nem kapott napot, te meg napra tetted, mellékesen elvileg igazad is van, csak a növényekkel is úgy van, mint veled, ha nem szoktad meg, akkor elégsz. Ha nem öntözöd túl, akkor ki fogja nöni.
2012. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Erre nem is gondoltam, hogy leéghet.. De igaz, valószínűleg egy multiáruházból hozták, ahol csak lámpafényt kapott.

Akkor ezek szerint helyrehozható árnyékosabb helyen és kevés vízzel? Vagy hozzam be a lakásba?

2012. júl. 12. 13:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne hozd be, hanem tedd kinn félárnyékba, és fokozatosan szoktasd a napfényhez. Pár hét alatt átszokik.


Az öntözéssel nagyon vigyázz, inkább túl keveset adj neki, mint túl sokat, mert most még érzekenyebb a túlöntözésre.


Régebben én is jártam így, mert nem gondoltam, hogy egy olyan növény, ami a türö napon él, leéghet.

2012. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok. Köszönöm!
2012. júl. 12. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!